Unia przeznaczy 350 mln euro na... karty płatnicze dla uchodźców!

Od 1 października UE wdraża specjalny program pomocy dla uchodźców w Turcji, który jest częścią umowy zawartej między Brukselą a Ankarą. Na specjalne karty płatnicze dla uchodźców UE przeznaczy 350 mln euro.
„Emergency Social Safety Net” to nowy program UE, dzięki któremu przy pomocy karty płatniczej, uchodźcy w Turcji będą mogli pobierać pieniądze z bankomatów, zrobić zakupy, płacić za wynajem mieszkań i edukację.
Karty mają dać uchodźcom "odrobinę poczucia normalności"
Jak wyjaśnia komisarz ds. pomocy humanitarnej Christos Stylianides, karty mają dać uchodźcom „odrobinę poczucia normalności”.Na konta powiązane z kartami wpływać będą miesięcznie przelewy w wysokości stu tureckich lirów, czyli około 30 euro. Cypryjski polityk zaznaczył, że stosując już tę metodę ładowania karty, unika się kosztów administracyjnych.
W Turcji przebywa obecnie prawie 3 miliony uchodźców, w większości z Syrii.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

AKTUALIZACJA
Afera wokół Marszałkowskiej 66. Mieszkańcy nie zostali wpuszczeni na sesję Rady Warszawy

Cieszyński o kampanii czarnego PR: Trzaskowski korzysta, NASK reaguje z opóźnieniem

Andruszkiewicz w Bolesławcu: „Karol Nawrocki to gwarancja bezpieczeństwa Polski”

Daniel Martyniuk pokazał zdjęcie z ojcem. „Ojciec z synem” – czy to koniec rodzinnej wojny?
