Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
13:48 IMGW: W najbliższe dni pogoda bardzo wietrzna, deszczowa i chłodna
13:10 Polska: Wysokie fale i silne prądy wsteczne uniemożliwiają kąpiel w morzu
12:49 Francja: Wielotysięczne protesty przeciw przemocy seksualnej wobec dzieci po śmierci 11-latki
11:42 Szwecja: Na Gotlandii turyści są proszeni o mycie się w morzu z powodu braku wody
11:04 USA: Osiem osób, w tym czworo dzieci, postrzelonych w Nowym Jorku w Dzień Niepodległości
10:34 Polska: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w ośmiu województwach
10:09 USA: Koncert i fajerwerki w środku nocy zakończyły obchody 250-lecia niepodległości w Filadelfii
09:25 Słowacja: Referendum ws. renty dla polityków i przywrócenia urzędów antykorupcyjnych jest nieważne
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Ukraińskie siły kontrolują sytuację na lotnisku w Doniecku

Źródło: youtube.com

Przedstawiciele władz ukraińskich oświadczyli, że to siły ukraińskie kontrolują sytuację na lotnisku w Doniecku. Ciężkie walki wokół lotniska w Doniecku trwają od miesięcy.

Według komunikatu na stronie ukraińskiego ministerstwa obrony siły ukraińskie na lotnisku mają zapasy broni, amunicji i żywności.

Poinformowano, że w przeddzień dzięki działaniom ukraińskich oddziałów udało się zlikwidować grupę separatystów, którzy ostrzeliwali pozycje ukraińskich żołnierzy. "Bojownicy ponieśli straty i odstąpili w stronę dzielnic mieszkalnych Doniecka. Ustala się straty wśród bojowników" - napisano w komunikacie.

Nieprzerwane walki na lotnisku

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko oświadczył, że w ciągu ostatniej doby zginęli trzej ukraińscy żołnierze, a 66 zostało rannych. Nie sprecyzował jednak, ile ofiar spowodowały walki na lotnisku.

Rosyjscy terroryści przekonani o swojej przewadze

Prorosyjscy separatyści z kolei oświadczyli rano, że to oni kontrolują lotnisko w Doniecku. "Wszelkie wysiłki ukraińskiej armii, by przejąć lotnisko i wziąć rewanż za porażkę w ubiegłym roku zawiodły" - powiedział przywódca donieckich separatystów Ołeksandr Zacharczenko. Oskarżył Ukrainę o użycie pocisków rakietowych i artylerii z intensywnością, "jakiej wcześniej nigdy nie doświadczono".

OBWE apeluje o pokój

Urzędujący przewodniczący OBWE Ivica Daczić zaapelował do wszystkich stron konfliktu na Ukrainie o natychmiastowe odstąpienie od nowych aktów przemocy i o działanie na rzecz zawieszenia broni.

Daczić, minister spraw zagranicznych Serbii, która w tym roku przewodniczy OBWE, napisał, że fala przemocy i dalsza eskalacja działań wojennych w strefie konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy nie może trwać, zaapelował o maksymalną wstrzemięźliwość do stron konfliktu.

"Wszystkie strony powinny się wstrzymywać od działań zaczepnych, zastraszania i prowokacji" - podkreślił szef OBWE. Zachęcał też strony konfliktu do aktywnej współpracy z OBWE w kwestii pełnej realizacji umów z Mińska. Apelował o uwzględnianie bezpieczeństwa przebywających we wschodniej Ukrainie obserwatorów OBWE.

pap, telewizjarepublika.pl