Uchodźcy zdemolowali ośrodek w Dortmundzie. Kilka osób trafiło do szpitala
W ośrodku rejestracji uchodźców Federalnego Urzędu ds. Migracji (BAMF) w Dortmundzie doszło wczoraj do bijatyki. Nie wiadomo, co było przyczyną zajść, ale trzy osoby trafiły do aresztu, zaś pięć do szpitala. Według niemieckich mediów w bijatyce wzięli udział uchodźcy z Syrii oraz Libanu.
Uczestnicy bijatyki mieli między 14 a 37 lat. Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 14, 15 i 20 lat, ale wypuściła je od razu po przesłuchania. Prokuratura wszczęła już śledztwo ws. "ciężkiego uszczerbku na zdrowiu", ale nie wiadomo, czy ktoś w ogóle zostanie oskarżony.
Najnowsze
Przełom w brytyjskiej polityce. Keir Starmer zapowiedział rezygnację
SPRAWDŹ TO!
Tusk czy władze szpitala? Polacy wskazali odpowiedzialnych za głośną aferę
Uwaga: ogłoszono alerty II stopnia przed burzami dla dziewięciu województw na południowym wschodzie kraju
HIT DNIA