USA rozważają zamknięcie ambasady na Kubie

– W następstwie serii niewyjaśnionych incydentów z udziałem amerykańskich dyplomatów na Kubie, opisywanych w mediach jako "ataki akustyczne", USA rozważają zamknięcie ambasady w Hawanie – mówił dziś amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson.
Rex Tillerson wyjaśnił w wywiadzie dla telewizji CBS, że zamknięcie placówki jest przedmiotem "oceny" i "przeglądu". Jak dodał, zważywszy na poważny uszczerbek na zdrowiu niektórych dyplomatów, sprawa jest traktowana "bardzo poważnie". Mówił również, że część Amerykanów skarżąca się na niewytłumaczalne dolegliwości wróciła do kraju.
Kilka dni temu Departament Stanu USA poinformował, że ostatni z serii incydentów z udziałem personelu ambasady USA na Kubie wydarzył się w sierpniu. Poszkodowanych zostało 21 osób, które skarżyły się na lekkie urazowe uszkodzenia mózgu, trwałą utratę słuchu, a także inne objawy takie jak zaburzenia równowagi, ostre bóle głowy, zaburzenie funkcji poznawczych i obrzęk mózgu.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Postawili głaz, teraz będą edukować Polaków ze "współwiny za Holocaust". Tak Niemcy zakłamują historię
Andrzej Duda wspiera Mołdawię. Prezydent Sandu: pana głos na scenie międzynarodowej był bardzo ważny dla mojego kraju [WIDEO]
Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczyste obchody upamiętniające 82. Rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu.
Najnowsze

Marianna Schreiber podsumowała wakacje w Chorwacji. Ujawniła dokładne koszty wyjazdu!

Adwokat oskarżony za obronę klienta. "Bezprecedensowe złamanie prawa"

Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczyste obchody upamiętniające 82. Rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu.

Kolejna gwiazda dołącza do Tańca z Gwiazdami. To wicemistrzyni olimpijska.

Włochy: Tragedia na lotnisku. Człowiek został wciągnięty przez silnik samolotu

Postawili głaz, teraz będą edukować Polaków ze "współwiny za Holocaust". Tak Niemcy zakłamują historię
