Przejdź do treści
9:02 Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po zaskakującej dla rynków paliw decyzji krajów sojuszu OPEC+ w sprawie poziomu dostaw ropy w sierpniu
8:19 Madryt: Wybuchły protesty po aresztowaniu 21-letniego "uciekiniera", Malijczyka oskarżonego o gwałt na Hiszpance. Podejrzany zaatakował i zgwałcił 21-letnią kobietę w pobliżu schroniska dla około 2000 azylantów
7:50 Ukraina: Co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci, zostały ranne w wyniku ataku rosyjskich dronów na Charków na północnym wschodzie Ukrainy
Radio Republika Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

USA nałożyły sankcje na palestyńskie organizacje terrorystyczne, by odciąć je od funduszy z Iranu

Źródło: Canva.com

Władze USA nałożyły we wtorek, w koordynacji z Wielką Brytanią, sankcje na przedstawicieli organizacji terrorystycznych Hamas i Palestyński Islamski Dżihad, w tym podmioty i osoby odpowiedzialne za finansowanie tych grup z Iranu oraz lidera zbrojnego skrzydła tej drugiej formacji. To trzecia runda sankcji przeciwko terrorystom od czasu ataku Hamasu na Izrael, przeprowadzonego 7 października.

Jak oznajmiły resorty finansów i dyplomacji w Waszyngtonie, nowa runda sankcji wymierzona jest głównie w mechanizm wspierania palestyńskich grup terrorystycznych przez Iran, w tym m.in. przedstawiciela Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu w Iranie, finansowaną przez Teheran fundację wspierającą rodziny bojowników tej grupy, a także zarejestrowany w Libanie kantor, za pomocą którego Iran wysyłał pieniądze Hamasowi.

Departament Stanu dodał z kolei na listę sankcji Akrama al-Adżuriego, lidera Brygad al-Kuds, zbrojnego skrzydła Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.

"Razem z naszymi partnerami działamy w zdecydowany sposób, by zdegradować infrastrukturę finansową Hamasu, odciąć ich od zewnętrznych funduszy i zablokować nowe kanały sponsorowania, których poszukują do finansowania swoich haniebnych czynów" - oznajmiła w oświadczeniu sekretarz skarbu USA Janet Yellen. Podkreśliła, że nowa runda restrykcji została ogłoszona w koordynacji z Wielką Brytanią.

PAP

Wiadomości

Córka Artura Gadowskiego wzięła ślub! Wokalista zespołu IRA został teściem – a para młoda odjechała w oryginalnym stylu

PiS mówi o potrzebie przeprowadzenia referendum ws. migracji. Siemoniak przeciwny

O tym media nie informują. Hiszpańska policja pałuje uczestników antyimigranckiego wiecu

USA: koniec sponsorowania zielonej transformacji

IMGW ostrzega. Połowa Polski objęta alertami pogodowymi

Heroiczna postawa dyrektora Camp Mystic: "Zginął tak, jak żył"

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

Nocne naloty izraelskiej armii. Zaatakowano porty

Potężny atak na grecki statek na Morzu Czerwonym

Teksas: niepokojące doniesienia o nowej fali wody!

Bąkiewicz po konferencji Siemoniaka: to jest wojna hybrydowa

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Gmyz: sprawa Czarneckiego świadczy o rosyjskich wpływach w polskim sektorze finansów

Najnowsze

Córka Artura Gadowskiego wzięła ślub! Wokalista zespołu IRA został teściem – a para młoda odjechała w oryginalnym stylu

IMGW ostrzega. Połowa Polski objęta alertami pogodowymi

Heroiczna postawa dyrektora Camp Mystic: "Zginął tak, jak żył"

Lew odgryzł jej ramię. Nie zostanie ukarany

Masowe odwołania lotów z wyspy. Do Polski też

PiS mówi o potrzebie przeprowadzenia referendum ws. migracji. Siemoniak przeciwny

O tym media nie informują. Hiszpańska policja pałuje uczestników antyimigranckiego wiecu

USA: koniec sponsorowania zielonej transformacji