Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
10:25 Pomorskie: Strażacy czwarty dzień gaszą pożar Zakładu Gospodarowania Odpadów w Chlewnicy
10:06 Wałbrzych: Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn zamieszanych w fałszowanie pieniędzy
09:04 Mazowieckie: Ponad 70 interwencji po burzach; najwięcej w Warszawie
08:33 Ukraina: Pięć osób zginęło w rosyjskich atakach w ciągu ostatniej doby
08:09 Indonezja: W walce z pożarami lasów władze uciekają się do wywoływania sztucznego deszczu
08:00 Polska: CBŚP rozbiło gang handlujący nielegalnymi sterydami; osiem osób zatrzymanych
07:31 Rosja: Ukraińskie drony zaatakowały kolejny magazyn Wildberries - w pobliżu Moskwy
07:00 Polska: Służby zatrzymały pięć osób związanych z nielegalnym obrotem odpadami
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Katastrofa śmigłowca na Hawajach. Trzy osoby nie żyją

katastrofa śmigłowca na Hawajach
Źródło: katastrofa śmigłowca na Hawajach - x.com/screenshot

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w katastrofie turystycznego śmigłowca, który uderzył w piaszczystą łachę w pobliżu plaży Kalalau na wyspie Kauai - poinformowały w piątek lokalne media. Ocalałych przetransportowano do Centrum Medycznego Wilcox w Lihue.

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane za pośrednictwem wiadomości tekstowej wysłanej na numer alarmowy 911.

Agencja UPI podała w piątek, że katastrofa miała miejsce w czwartek lokalnego czasu. W operacji ratunkowej uczestniczyły liczne jednostki, w tym Straż Przybrzeżna, straż pożarna z Hanalei oraz policja. Maszyna spadła na łachę oddaloną o około 90 m od brzegu podczas próby awaryjnego lądowania. Na pokładzie było łącznie pięć osób: pilot oraz czworo pasażerów.

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią trzech osób w tej katastrofie; nasze myśli są z rodzinami i bliskimi ofiar. Pozostałym poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteśmy wdzięczni za ścisłą współpracę z partnerskimi służbami podczas tego tragicznego zdarzenia – przekazał komandor Andrew Williams, koordynator misji poszukiwawczo-ratowniczych w Sektorze Honolulu Straży Przybrzeżnej.

Burmistrz hrabstwa Kauai, Derek Kawakami, potwierdził, że rozbita maszyna była wykorzystywana do lotów turystycznych. Według policji śmigłowiec był obsługiwany przez firmę Airborne Aviation, która oferuje przeloty maszynami Hughes 500. Przedstawiciele Straży Przybrzeżnej doprecyzowali, że rozbity model to Hughes OH-6 Cayuse, mogący zabrać na pokład do czterech pasażerów.

Źródło: Republika/PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X