Przejdź do treści
Republika Poseł PiS Anna Milczanowska będzie gościem poranka RADIA REPUBLIKA o godz. 7:08
22:23 Świat: kandydat na ambasadora USA przy ONZ stwierdził, że organizacja wymaga poważnych reform
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tysiące obywateli niezależnego państwa w... KOSMOSIE

Źródło: pixabay.com

Asgardia - pierwszy niezależny naród funkcjonujący w kosmosie - wystrzeliła swojego pierwszego satelitę na orbitę okołoziemską.

Satelita Asgardia-1 jest wielkości poręcznego laptopa. Wystrzelono ją na orbitę w niedzielę rano z pokładu rakiety ATK Anteres. Była to ósma zakontraktowana przez NASA misja uzupełnienia ładunku na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). 

Satelita Asgardia-1 zawiera dane dotyczące konstytucji, symboli narodowych i "osobiście wybrane dane obywateli Asgardii". Większość to zdjęcia i teksty tysięcy osób, które wyraziły chęć przynależenia do kosmicznego państwa.

– Asgardia-1 może wyglądać jak wiele innych satelitów krążących wokół Ziemi, ale jest jedynym, który reprezentuje nowe terytorium. Asgardia-1 wynosi w kosmos całą istotę narodu - konstytucję, symbole narodowe i dane wszystkich obywateli Asgardii. Dokładnie 13 miesięcy po założeniu, Asgardia jest teraz w kosmosie - zgodnie z obietnicą - mówił pomysłodawca państwa w przestrzeni kosmicznej, Igor Aszurbejli.

Na dzień dzisiejszy Asgardia to nic innego jak zbiór danych krążących po orbicie. Igor Aszurbejli tłumaczy jednak, że dąży do stworzenia pierwszego niezależnego kosmicznego państwa.

Państwo Asgardia, którego nazwa wywodzi się od niebiańskiego miasta Asgard z mitologii nordyckiej "ma oferować niezależną platformę wolną od ograniczeń praw danych krajów lądowych". Grupa zapowiada, że będzie otwierać nowe możliwości w kosmosie dla handlu i nauki ze wszystkimi ziemskimi państwami.

nt.interia.pl

Wiadomości

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Rząd zaczyna majstrować przy procedurach karnych. Przestępcy powinni się ucieszyć

Rośnie protest przeciwko nielegalnej imigracji! Pikieta w Katowicach

Zapoczątkowana przez Lecha Kaczyńskiego defilada kontynuowana będzie w tym roku, MON zdradza plany

Ziobro o decyzji prezydenta ws. Bąkiewicza: „Sprawiedliwość musi zatriumfować w pełni!”

Śliwka w Republice: „Działania obecnej ekipy są skrajnie proniemieckie”

Ujawniono treść tajnej rozmowy między prezydentami USA i Ukrainy. W tle atak na Moskwę

Ewa Chodakowska pękła. Nowe oświadczenie po medialnej burzy: "To moment, w którym pęka coś we mnie"

Najnowsze

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Wzywa do zabicia prezydenta Syrii: nie dajcie się zwieść garniturowi

Rosja zabija na Ukrainie. Reżim się nie cofa

Arcydzieło, które uwięziło nasze mózgi. Naukowcy znaleźli odpowiedź

Grecja: Portugalski statek szukający imigrantów rozbił się na skałach

Systemy Patriot są już w drodze. Ukraina dostanie też broń ofensywną

Alarm bezpieczeństwa w Hiszpanii: terroryści wykorzystują nielegalną imigrację

Melania Trump: głos potężniejszy, niż armii doradców