Trzy eksplozje w Rotterdamie. Policja nie wyklucza, że były zaplanowane
W nocy z czwartku na piątek w Rotterdamie doszło do trzech eksplozji. Policja nie wyklucza związku z zaplanowanym na niedzielę meczem piłkarskim Feyenoord-Ajax Amsterdam.
W trzech różnych częściach Rotterdamu eksplodowały ładunki wybuchowe - informuje portal NOS.
Pierwsza eksplozja miała miejsce w kawiarni "The Hide Away" na Kreekplein. Jest ona popularna wśród fanów miejscowego klubu piłkarskiego Feyenoord.
Jak relacjonuje dziennik „Algemeen Dagblad” na swojej stronie internetowej, mieszkańcy usłyszeli wybuch i zaalarmowali straż pożarną. Z informacji AD wynika, że budynek jest poważnie uszkodzony.
Kolejny ładunek wybuchł w prywatnym mieszkaniu znajdującym się w dzielnicy Hoogvliet. Mieszkańcy okolicznych budynków zostali ewakuowani.
Trzecia eksplozja nastąpiła na ganku jednego z mieszkań w dzielnicy Schiebroek. Tam również ewakuowano mieszkańców sąsiednich domów.
Lokalne media spekulują, że eksplozje mogą mieć związek z zaplanowanym na niedzielę meczem piłkarskim Feyenoord-Ajax, który odbędzie się w Rotterdamie. Kibice obu drużyn słyną z wzajemnej wrogości.
- Na tym etapie trudno jest potwierdzić, czy eksplozje są związane z meczem - odpowiada oficer dyżurny w komisariacie policji Doelwater w Rotterdamie.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Semeniuk-Patkowska o tragicznej sytuacji na rynku pracy: Tusk zaciągnął rozpędzonej Polsce hamulec ręczny
Arciszewska-Mielewczyk o komicznym "polowaniu" władzy na Ziobrę: wszyscy wiedzą, gdzie jest, poza służbami [SONDA]
Najnowsze
Semeniuk-Patkowska o tragicznej sytuacji na rynku pracy: Tusk zaciągnął rozpędzonej Polsce hamulec ręczny
Sondaż: Polacy najlepiej oceniają Czechów i Słowaków, najgorzej Rosjan
Pączki bez wyrzutów sumienia? Ten przepis z airfryera robi furorę