Przejdź do treści
19:50 USA: Rosja robi wszystko, by nie dopuścić do zawieszenia broni - zaalarmował we wtorek Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego
19:01 Sejm: Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zaprasza na środę kluby i koła na spotkanie w sprawie utworzenia rządu technicznego
17:55 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oświadczyła, że zaatakowała i uszkodziła we wtorek Most Krymski, który prowadzi z okupowanego Krymu przez Cieśninę Kerczeńską na Półwysep Tamański w kontynentalnej części Rosji
16:45 Holandia: Premier rządu Dick Schoof podał się do dymisji po wyjściu PVV z koalicji
14:50 Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 u wybrzeży Krety
14:27 Białystok: Proces policjantów oskarżonych w związku z interwencją. Zatrzymany zmarł
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienie ziemi w Birmie wzrosła do 144

Źródło: x.com/@AP

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Birmie o magnitudzie 7,7, które miało miejsce w piątek, wzrosła do co najmniej 144 - podała państwowa telewizja MRTV. Ponad 730 osób jest rannych.

Przywódca birmańskiej junty Min Aung Hlaing ostrzegł, że ofiar śmiertelnych prawdopodobnie będzie więcej. Zaapelował do wszystkich krajów o udzielenie pomocy i przesyłanie darowizn. Dodał, że otworzył szlaki dla pomocy międzynarodowej i przyjął oferty pomocy od Indii i Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Ofiar będzie więcej

Według amerykańskich służb geologicznych (USGS) można spodziewać się tysięcy ofiar śmiertelnych i poważnych strat gospodarczych.

"Prawdopodobnie będzie bardzo dużo ofiar śmiertelnych i rozległe zniszczenia, katastrofa prawdopodobnie będzie miała szeroki zasięg" - stwierdzono w analizie.

Piątkowe trzęsienie ziemi jest największym, jakie dotknęło Birmę od 1946 r.
 

CZYTAJ TEŻ: Ogromne trzęsienie ziemi w Tajlandii. Ewakuacja polskiej ambasady, są informacje o rodakach

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Rząd techniczny zamiast Tuska? PiS zaprasza na rozmowy w Sejmie

Zabił, a później sam zgłosił się na policję

Historyczny finał NBA: Oklahoma City Thunder kontra Indiana Pacers w walce o pierwszy tytuł

Fenomen Senyszyn i upadek lewicy. Co dalej po wyborach?

Deja vu sprzed pięciu lat, czyli Rafał Trzaskowski (znowu) wrócił do ratusza

Kubicka i Baron jednak się nie rozwodzą? Niespodziewany zwrot akcji!

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

KAS: wczoraj życzenia dla Pierwszej Damy, dzisiaj zemsta

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Prof. Andrzej Nowak o dr. Karolu Nawrockim: Prezydent wybrany wolą Narodu!

Najnowsze

Rząd techniczny zamiast Tuska? PiS zaprasza na rozmowy w Sejmie

Deja vu sprzed pięciu lat, czyli Rafał Trzaskowski (znowu) wrócił do ratusza

Kubicka i Baron jednak się nie rozwodzą? Niespodziewany zwrot akcji!

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

Zabił, a później sam zgłosił się na policję

Historyczny finał NBA: Oklahoma City Thunder kontra Indiana Pacers w walce o pierwszy tytuł

Fenomen Senyszyn i upadek lewicy. Co dalej po wyborach?