Trump zaprosił senatorów na specjalną naradę ws. Korei Północnej
Spotkanie odbędzie się w środę. Poza senatorami wezmą w nim udział sekretarz stanu, minister obrony, dowództwo wojskowe i przedstawiciele wywiadu.
We wtorek Korea Północna obchodzi rocznicę utworzenia armii. Z tego powodu, obserwatorzy spodziewają się kolejnej próby nuklearnej.
Narada pełnego składu amerykańskiego senatu odbędzie się właśnie z tego względu. To wydarzenie nadzwyczajne, bo z reguły to członkowie administracji Białego Domu spotykają się z członkami Kongresu, w celu omówienia spraw, które dotyczą bezpieczeństwa państwa.
– Korea Północna stanowi prawdziwy problem międzynarodowy i powinniśmy wreszcie ten problem rozwiązać – powiedział Donald Trump.
Poza senatorami w naradzie wezmą udział sekretarz stanu, minister obrony, dowództwo wojskowe oraz przedstawiciele wywiadu Stanów Zjednoczonych.
Najnowsze
Uważaj na oszustów. Próbują wyłudzić opłaty mandatów
Mocny cios w KO ze strony Wielowieyskiej. W tle kwestia działania prokuratury europejskiej
Afera, której nie kupią nawet lemingi?Ziemkiewicz o kulisach układu w Warszawie