Trump po rozmowie z Putinem: „Rosja i Ukraina natychmiast rozpoczną negocjacje”
Prezydent USA Donald Trump poinformował w mediach społecznościowych, że odbył dwugodzinną rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według jego relacji, Rosja i Ukraina mają wkrótce rozpocząć negocjacje w sprawie zawieszenia broni oraz zakończenia działań wojennych.
Pokój coraz bliżej?
W swoim wpisie na platformie „Truth Social”, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że jego rozmowa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem przebiegła w dobrej atmosferze i przyniosła konkretne rezultaty:
— Rosja i Ukraina natychmiast rozpoczną negocjacje w sprawie zawieszenia broni, a przede wszystkim zakończenia wojny — napisał Trump.
Prezydent USA podkreślił, że szczegóły będą negocjowane wyłącznie między obiema stronami, jako że tylko dwa państwa znają pełen kontekst dotychczasowych ustaleń:
— Warunki zostaną wynegocjowane między obiema stronami, ponieważ tylko one znają szczegóły negocjacji, o których nikt inny nie ma pojęcia — zapewnił.
Trump przekazał również, że po rozmowie z Putinem natychmiast skontaktował się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a także z najważniejszymi przywódcami Europy: Ursulą von der Leyen, Emmanuelem Macronem, Giorgią Meloni, Friedrichem Merzem oraz Alexandrem Stubbem.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Wiadomości
Wielkie koncerny pod lupą. Minister ds. sił lądowych Stanów Zjednoczonych ujawnia kulisy drogich zakupów zbrojeniowych
Wstrząsające słowa Kołakowskiej o jej związku. „Przez lata utrzymywał mnie na smyczy”. Karolak odpowiedział jednym słowem.
Ozdoba o opinii lekarza dot. stanu zdrowia Ziobry. "Takie działanie jest absolutnie niedopuszczalne"
Obajtek przedstawił pomysły mające poprawić sytuację rolników. Klauzula lokalności i wzmocnienie przetwórstwa spożywczego
Najnowsze
Wielkie koncerny pod lupą. Minister ds. sił lądowych Stanów Zjednoczonych ujawnia kulisy drogich zakupów zbrojeniowych
Zakończono śledztwo w sprawie śmierci żony Rynkowskiego. Poznaliśmy przyczyny zgonu
Mecz Polska - Holandia. Zapraszamy do Studia Meczowego Republiki!
Prezydent Nawrocki: Wetuję ustawy złe dla Polek i Polaków
Służby zabroniły wniesienia patriotycznej oprawy na mecz Polska-Holandia
Rogacewicz i Kaczorowska uderzają w uczestników Tańca z Gwiazdami. „Hejt z imienia i nazwiska”
Wstrząsające słowa Kołakowskiej o jej związku. „Przez lata utrzymywał mnie na smyczy”. Karolak odpowiedział jednym słowem.