Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
21:42 Bombowiec B-52 Stratofortress rozbił się w poniedziałek w bazie Edwards Air Base w Kalifornii tuż po starcie
19:35 Unia Europejska otworzyła pierwszy tzw. klaster negocjacyjny z Ukrainą. Nastąpiło to cztery lata od momentu nadania temu krajowi przez Wspólnotę statusu kandydata, a dwa - od rozpoczęcia rozmów akcesyjnych
18:06 Szefowa PE Roberta Metsola poinformowała podczas rozpoczęcia sesji plenarnej w Strasburgu, że do europarlamentu wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu europosłowi Danielowi Obajtkowi (PiS)
17:47 Marcin Przydacz: prezydent Nawrocki uczestniczył w bankiecie wydanym przez D. Trumpa
16:38 Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała przed rozpoczęciem szczytu G7 we francuskim Evian, że Unia Europejska i Francja podpiszą w środę porozumienie o pożyczce w wysokości ponad 15 mld euro w ramach unijnego programu SAFE
15:23 Wiceprezydent USA J.D. Vance powiedział w poniedziałek, że spodziewa się, że w wyniku porozumienia z Iranem cieśnina Ormuz będzie w pełni wolna od opłat tranzytowych
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Burmistrz Skawiny i przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" Ryszard Majdzik zapraszają na protest przeciwko budowie trasy S7 przebiegającej przez gminę. 17 czerwca, godz. 11:00-14:00, Kraków, przejście dla pieszych, ul. Skotnicka (obok domu weselnego)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Hrubieszów zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą Oskarem Kidą. 18 czerwca, godz. 17:00. HSM Słoneczko, ul. Polna 19, Hrubieszów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Słupsk zaprasza na plenerowe spotkanie otwarte z posłami Patrykiem Jakim, Tobiaszem Bocheńskim i Michałem Kowalskim. 20 czerwca, godz. 14.00, Park im. J. Waldorffa, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Zgorzelec zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny 20 czerwca, godz. 16:00 Przemarsz od kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela do kościoła p.w. Św. Bonifacego w Zgorzelcu
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Ryki II zaprasza na uroczystość „Bohaterowie Niezłomni” z okazji 80. rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „ORLIKA”. 21 czerwca, rozpoczęcie godz. 8:45 przed Kościołem Parafialnym p.w. Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze i poseł Jerzy Materna zapraszają na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim. 17 czerwca (środa), godz. 17:30 aula C Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy al. Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze

Trump mianuje kolejne osoby do swojej administracji. ZOBACZ KTO TRAFI DO BIAŁEGO DOMU!

Źródło: Donald Trump Facebook

Prezydent elekt Donald Trump ogłosił w piątek, że rzecznik prasowy jego zespołu przejściowego Steven Cheung będzie dyrektorem ds. komunikacji Białego Domu. Według mediów szykowane są też nominację dziennikarza Fox News Larry'ego Kudlowa na stanowisko związane z polityką gospodarczą.

Cheung to były rzecznik federacji mieszanych sztuk walki UFC, który podczas kampanii wyborczej odpowiadał za "zespół szybkiego reagowania" sztabu Trumpa, a po jego zwycięstwie objął rolę rzecznika zespołu przejściowego. Podobnie jak jego szef, znany jest z ostrych wypowiedzi.

Dyrektor ds. komunikacji to główny urzędnik odpowiadający za politykę informacyjną i PR prezydenta. Podczas pierwszej prezydentury Trumpa funkcja ta - którą pełniło sześć różnych osób - była często łączona z funkcją rzecznika (sekretarza prasowego) Białego Domu.

Jak podał w piątek "Wall Street Journal", do powrotu do Białego Domu szykowany jest publicysta i gospodarz programów ekonomicznych telewizji Fox Business Larry Kudlow, który podczas pierwszej kadencji Trumpa pełnił rolę szefa Narodowej Rady Gospodarczej (NEC), tj. głównego doradcy ekonomicznego prezydenta.

Według "WSJ" Kudlow mógłby powrócić na to stanowisko lub objąć rolę sekretarza skarbu, czyli ministra finansów. O tę ostatnią rolę walkę prowadzi też dwóch bliskich Trumpowi finansistów, którzy sponsorowali jego kampanię: miliarder i szef koncernu finansowego Cantor Fitzgerald Howard Lutnick oraz inwestor Scott Bessent. Szefową resortu handlu ma zostać współzałożycielka i była szefowa ligi wrestlingu WWF Linda McMahon, która w pierwszej administracji Trumpa kierowała agencją ds. małych firm. McMahon również należała do największych sponsorów kampanii prezydenta elekta.

CNN podaje, że Trump rozważa również zwolnienie dyrektora FBI Christophera Wraya - który został powołany przez Trumpa w 2017 roku na 10-letnią kadencję - i zastąpienie go prawnikiem Kashem Patelem.

Źródło: PAP