"W te święta samodzielna deportacja to najlepszy prezent". Trump ma "bonus" dla nielegalnych migrantów
Władze USA ogłosiły w poniedziałek świąteczny „bonus” dla przebywających w kraju nielegalnie imigrantów, by zachęcić ich do deportacji. Jeśli do końca roku zgłoszą chęć opuszczenia USA, oprócz biletu na samolot dostaną 3 tys. dolarów.
Zwiększenie zachęt
„W te święta amerykański podatnik hojnie zwiększa trzykrotnie zachętę dla nielegalnych imigrantów, by wyjechali dobrowolnie” - napisała Kristi Noem, minister bezpieczeństwa krajowego. Jak przekazała, do końca roku cudzoziemcy, którzy poddadzą się tzw. samodzielnej deportacji przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji, mogą otrzymać 3 tys. dolarów na wyjazd. Oprócz tego władze oferują bilet na samolot.
„Nielegalni cudzoziemcy powinni skorzystać z tego prezentu i samodzielnie się deportować, bo jeśli tego nie zrobią, znajdziemy ich, aresztujemy i nie powrócą” do USA" - dodała Noem.
Minister powiadomiła w oświadczeniu na stronie internetowej kierowanego przez nią resortu, że od stycznia 2025 roku 1,9 mln imigrantów przebywających w USA nielegalnie „dobrowolnie” poddało się deportacji.
„W te święta samodzielna deportacja (...) - to najlepszy prezent, jaki nielegalny imigrant może sprawić sobie i swojej rodzinie. To szybki, darmowy i łatwy proces (...)” - zachęca resort.
CZYTAJ WIĘCEJ: Trump otwiera kolejny front walki o bezpieczeństwo
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X