Trump i Zełenski zakończyli rozmowy w Gabinecie Owalnym

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w Waszyngtonie z Wołodymyrem Zełenskim. W Gabinecie Owalnym padły zapowiedzi dotyczące gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy, a rozmowy przy zamkniętych drzwiach mają dotyczyć dalszych działań wobec rosyjskiej agresji.
Spotkanie w Gabinecie Owalnym
W poniedziałek prezydent USA Donald Trump gości w Białym Domu Wołodymyra Zełenskiego. Pierwsza część spotkania odbyła się w obecności mediów w Gabinecie Owalnym. Następnie przywódcy przeszli do rozmów zamkniętych, gdzie mają być omawiane szczegóły współpracy w sprawach strategicznych.
Trump podkreślił, że priorytetem jest zapewnienie Ukrainie realnych gwarancji bezpieczeństwa. Wskazał, że Stany Zjednoczone rozważają rozwiązania inspirowane artykułem 5 traktatu północnoatlantyckiego, który przewiduje wspólną obronę państw NATO. Po spotkaniu bilateralnym Trump i Zełenski mają spotkać się także z europejskimi przywódcami, którzy przybyli do Waszyngtonu. Spotkanie zaplanowano w sali wschodniej Białego Domu.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Sytuacja gospodarcza w Polsce coraz gorsza, a Kotula deklaruje: jest porozumienie z PSL-em w kwestii związków partnerskich
Obajtek tłumaczy sprawę uchylenia mu immunitetu. Mówi o politycznej zemście za połączenie Orlenu z Lotosem
Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"
Najnowsze

Zrobili to! GKS Tychy pokonał austriackiego wicemistrza w Hokejowej Lidze Mistrzów

Sytuacja gospodarcza w Polsce coraz gorsza, a Kotula deklaruje: jest porozumienie z PSL-em w kwestii związków partnerskich

Prof. Manowska wydała oświadczenie w sprawie wniosku do TS dotyczącego jej immunitetu
