Trump coraz bardziej rozczarowany Putinem. Zapowiedział, że w poniedziałek przekaże "ważne oświadczenie", będą sankcje?

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że zawarto umowę, na mocy której Stany Zjednoczone wysyłają Ukrainie uzbrojenie poprzez NATO, a Sojusz płaci za to uzbrojenie. Dodał, że w poniedziałek będzie miał „ważne oświadczenie” dotyczące Rosji.
Putin stąpa po linie
W tym miesiącu administracja USA wstrzymała dostawy niektórych rodzajów uzbrojenia na Ukrainę, lecz część wysyłek została już wznowiona. We wtorek Trump zapowiedział, że USA wyślą więcej broni Ukrainie, by pomóc jej w obronie przed rosyjskimi atakami.
— Jestem rozczarowany Rosją, ale zobaczymy, co się stanie w ciągu następnych kilku tygodni — powiedział prezydent w wywiadzie telefonicznym ze stacją NBC.
— Myślę, że w poniedziałek będę miał do przekazania ważne oświadczenie na temat Rosji — dodał Trump, odmawiając rozwinięcia tematu.
Prezydent powiedział również, że na szczycie NATO w czerwcu USA zawarły nowe porozumienie z Sojuszem i Ukrainą w sprawie przekazywania atakowanemu przez Rosję krajowi amerykańskiej broni.
— Wysyłamy broń do NATO, a NATO płaci za tę broń sto procent (...) a potem NATO będzie przekazywało tę broń (Ukrainie) — powiedział prezydent, cytowany przez NBC.
Stacja podkreśliła, że nie jest jasne, czy Trump odnosił się do pomysłu, by niektórzy członkowie NATO kupowali wyprodukowaną w USA broń w imieniu Ukrainy, aby Stany Zjednoczone nie musiały ponosić kosztów.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X