Przejdź do treści
13:38 Włochy: Do 40 wzrosła liczba rannych w wyniku piątkowego wybuchu w punkcie dystrybucji benzyny i gazu płynnego w Rzymie. Silną eksplozję słychać było w całym mieście
13:15 Francja: Około tysiąca połączeń zostało odwołanych na lotniskach we Francji w piątek, w drugim dniu strajku kontrolerów lotów. Wśród anulowanych rejsów są niektóre połączenia z Polską z lotnisk w Paryżu
12:26 WAŻNE: 82 lata temu, 4 lipca 1943 roku, podczas powrotu z inspekcji Armii Polskiej na Wschodzie, w katastrofie lotniczej na Gibraltarze zginął Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych i premier Rządu na Uchodźstwie gen. Władysław Sikorski
11:55 Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał pilot, który wylądował kilkaset metrów przed pasem lotniska w Bielsku-Białej – podała w piątek bielska policja. Nikt nie został poszkodowany. Sprawę zbada Komisja do Spraw Badania Wypadków Lotniczych
10:47 PILNE: W zmasowanym nocnym ataku Rosjan na Kijów ucierpiał budynek wydziału konsularnego polskiej ambasady - poinformowało w piątek MSZ. Nad budynkiem ambasady rozpadł się rosyjski dron. Jego szczątki spadły na dach
Klub „Gazety Polskiej” w Elblągu II, zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką oraz europosłem Maciejem Wąsikiem. Wydarzenie odbędzie się dziś (piątek) o godz. 17.00 w Hotelu Focus na Starym Mieście
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Trump będzie formalnie aresztowany? Grożą mu bardzo poważne zarzuty

Źródło: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America CCA 2.0 via Wikipedia Commons

Jak się okazuje, problemy byłego prezydenta USA stają się coraz bardziej poważne. Akt oskarżenia nowojorskiej wielkiej ławy przysięgłych przeciw byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi obejmuje wiele zarzutów dotyczących fałszowania dokumentacji biznesowej, w tym... co najmniej jedno przestępstwo kryminalne. Jak podaje agencja AP, polityk będzie formalnie aresztowany.

Powołując się na urzędników sądowych, AP twierdzi, że we wtorek Trump będzie formalnie aresztowany i postawiony w stan oskarżenia w sprawie tzw. hush money (pieniądze wypłacane komuś, aby uniemożliwić ujawnienie kompromitujących lub dyskredytujących informacji - red.).

Jak dodała AP, stanowiłoby to bezprecedensowe w historii USA wydarzenie. Nigdy wcześniej nie spotkało to byłego prezydenta USA.

„Kiedy Trump zgłosi się do sądu, zostanie wpisany do rejestru, jak każdy inny, kto staje przed sądem. Ale nie oczekuje się, że zostanie zakuty w kajdanki; będzie miał ochronę Secret Service i prawie na pewno zostanie zwolniony tego samego dnia”, stwierdza AP dodając, że Republikanie z Kongresu, jak i sam Trump, uznają całą sprawę za motywowaną politycznie.

Cytuje też list prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga wysłany do trzech republikańskich przewodniczących różnych komisji Izby Reprezentantów. 

"Nalegamy, by powstrzymał się pan od tych podsycających oskarżeń, wycofał swoje żądanie przekazania informacji i pozwolił, by proces sądownictwa karnego przebiegał bez bezprawnej ingerencji politycznej", apelował Bragg. 

Dochodzenie biura prokuratura okręgowego Manhattanu obejmuje m.in. zarzuty o to, że w trakcie kampanii wyborczej 2016 roku Trump zapłacił rzekomo aktorce porno Stormy Daniels 130 tys. dol. za milczenie w sprawie ich rzekomego związku. Stało się to w trakcie jego prezydenckiej kampanii wyborczej.

Według AP polityczne implikacje sprawy mogą być olbrzymie w kontekście przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Trump, który ubiega się ponownie o urząd prezydenta, powiedział, że wytoczony mu proces może zaszkodzić tym staraniom.

„Trump zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom związanym z płatnościami i potępił śledztwo jako 'oszustwo', 'prześladowanie', 'niesprawiedliwość'. Twierdzi, że jest ono specjalnie zaaranżowane, by zaszkodzić jego kandydaturze na prezydenta w 2024 roku”, akcentuje AP.

Na własnej platformie mediów społecznościowych Trump oskarżył Demokratów o kłamstwa, oszustwa oraz maniacką obsesjię, aby mu się dobrać do skóry.

PAP

Wiadomości

Poboży: Tusk realizuje politykę z agendy niemieckiej, a nie polskiej

Górski: Niemcy wciskają nam nielegalnych migrantów. Powód? Reklamówka z Biedronki

Gwiazda reprezentacji Polski dołącza do Asseco Resovii!

82 lata temu zginął Naczelny Wódz Władysław Sikorski

Wrocław: Germanizacja w pełni. Nie będzie już Mostu Grunwaldzkiego. Wraca Kaiserbrücke

Marjan: Tusk i Giertych robią wszystko,aby Polacy stracili zaufanie do rządu

"Szymon gra na zmianę premiera". Tusk stanie się ofiarą własnej rekonstrukcji rządu?

Gareth Bale chce kupić Cardiff City za 40 mln funtów

Karol Strasburger świętuje 78. urodziny z młodszą o 37 lat żoną

Niemcy złamali ustalenia graniczne z Polską

Minister Porowska się wygadała. Wiemy, że rząd kłamie w sprawie nielegalnych imigrantów [WIDEO]

PILNE: Podczas ataku na Kijów oberwała polska ambasada. Nikt nie został ranny

Poseł Lewicy chwali realizację "paktu migracyjnego". Pomimo tego, że jeszcze nie wszedł w życie [WIDEO]

UOKiK ostrzega: Fałszywe butiki z Azji podszywają się pod polskie

Bodnar wycofuje się ze swoich urojeń w sprawie przeliczania oddanych głosów

Najnowsze

Poboży: Tusk realizuje politykę z agendy niemieckiej, a nie polskiej

Wrocław: Germanizacja w pełni. Nie będzie już Mostu Grunwaldzkiego. Wraca Kaiserbrücke

Marjan: Tusk i Giertych robią wszystko,aby Polacy stracili zaufanie do rządu

"Szymon gra na zmianę premiera". Tusk stanie się ofiarą własnej rekonstrukcji rządu?

Gareth Bale chce kupić Cardiff City za 40 mln funtów

Górski: Niemcy wciskają nam nielegalnych migrantów. Powód? Reklamówka z Biedronki

Gwiazda reprezentacji Polski dołącza do Asseco Resovii!

82 lata temu zginął Naczelny Wódz Władysław Sikorski