Totalna aberracja! Francuska minister: sytuacja w polskim sądownictwie niepokoi naszych obywateli

– Rozwój sytuacji w polskim sądownictwie i rezultaty dotychczasowego dialogu ramach Rady UE niepokoją i będą niepokoić wielu naszych obywateli – powiedziała minister ds. europejskich Nathalie Loiseau.
Zdaniem Loiseau, działania polskich władz w sprawie Sądu Najwyższego w celu dostosowania się do postanowienia TSUE to „krok w dobrym kierunku”.
– Mamy nadzieję, że od tej pory polskie władze będą stopniowo uwzględniały niepokoje Komisji Europejskiej – stwierdziała francuska minister ds. europejskich.
Jej zdaniem analiza sytuacji praworządności w Polsce, którą przedstawił Frans Timmermans, jest „bardzo pożyteczna”.
Dzień wcześniej Parlament Europejski odrzucił wniosek frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów o przeprowadzenie debaty na temat sytuacji we Francji. Stało się tak pomimo że pacyfikująca protesty francuska policja wielokrotnie użyła przemocy wobec demonstrujących.
PE postanowił zająć się... sytuacją w Czechach.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Wiśniewska o umowie Mercosur. Bezpieczeństwo żywnościowe przehandlowano za zyski niemieckiej gospodarki
Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku
Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
Najnowsze

Wiśniewska o umowie Mercosur. Bezpieczeństwo żywnościowe przehandlowano za zyski niemieckiej gospodarki

Niemieckie masło na pokładach polskich samolotów. Bocheński dostał wyjaśnienia

Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku
