To koniec walk o Aleppo. Ostatni konwój wyjechał z miasta
Syryjska armia przejęła całkowitą kontrolę nad Aleppo. Miasto opuścił ostatni transport z cywilami i rebeliantami – podają oficjalne syryjskie media.
Miasto praktycznie zostało zdobyte tydzień temu, ale wciąż pozostawały w nim grupy przeciwników reżimu. W czwartek Damaszek ogłosił, że z Aleppo wyjechały ostatnie autobusy, którymi ewakuowani byli mieszkańcy miasta. Równocześnie zadeklarowano odbicie Aleppo.
To największa wygrana syryjskiej armii w trwającej od prawie sześciu lat wojnie. Jak podaje ONZ, w ciągu ostatniego tygodnia z Aleppo, praktycznie całkowicie zrujnowanego po bombardowaniach i atakach artyleryjskich, ewakuowano 34 tys. osób.
Najnowsze
Niemcy: Nowy przepis na basenach. Nie znasz niemieckiego, nie wejdziesz
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada