Przejdź do treści
15:25 Austria: rozpoczął się demontaż punktów przyjmowania migrantów na granicach z Węgrami i Słowenią. Stało się to możliwe dzięki ograniczeniu nielegalnej migracji z południa Europy
14:48 Warszawa: W weekend zmiany na Alejach Jerozolimskich w okolicy Dworca Zachodniego
14:10 IMGW: W sobotę będzie ciepło, do 31 st. C na południu i zachodzie kraju. W niedzielę wietrznie i przelotny deszcz
13:54 Janusz Kowalski (PiS) o aferze KPO: To, co się wydarzyło to jest granda. Zgłosimy to do CBA
13:49 Ukraina: Nocne ataki rosyjskich dronów w różnych częściach kraju
12:53 Chiny: Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku powodzi na północnym zachodzie kraju
12:42 Jarosław Kaczyński o środkach z KPO: zamiast ekonomicznego impulsu, gigantyczny skandal
12:35 Bielsko-Biała: Policja zatrzymała pijaną matkę w ciąży. Zostawiła bez opieki dwoje dzieci
11:06 Francuskie media: Pożar na południu Francji jest drugim największym pożarem w historii kraju
10:53 Stara Wieś: Sekcja zwłok Tadeusza D. potwierdza samobójstwo
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

FBI ostrzega przed zamachami. Samotne wilki mogą użyć samochodu

Źródło: zagrożenie zamachami terrorystycznymi - x.com/@nicksortor

FBI i Ministerstwo Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) wydały w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące możliwych zamachów terrorystycznych z użyciem pojazdów, inspirowanych przykładem zamachu w Nowym Orleanie. Agencje apelują do Amerykanów o czujność i zgłaszanie podejrzeń.

"FBI i DHS obawiają się możliwych ataków naśladowczych lub odwetowych ze względu na utrzymującą się atrakcyjność taranowania pojazdami jako taktyki dla aspirujących ekstremistów" - napisały agencje we wspólnym oświadczeniu.

W komunikacie zwrócono uwagę, że wcześniejsi zamachowcy inspirowani przez zagraniczne organizacje terrorystyczne, które przeprowadzały ataki pojazdami w Stanach Zjednoczonych i za granicą, używali wynajmowanych, kradzionych i prywatnych pojazdów, które są łatwe do zdobycia, zaś w niektórych przypadkach używali też broni palnej i improwizowanych ładunków wybuchowych.

"Prosimy, aby społeczeństwo zachowało czujność w odniesieniu do możliwych ataków naśladowczych lub odwetowych i zgłaszało wszelkie podejrzane działania organom ścigania" - wezwały władze.

Nie podano, czy ostrzeżenie oparte jest o konkretne informacje o szykowanych atakach, lecz służby ostrzegały o możliwym zagrożeniu kolejnych ataków z użyciem pojazdów tuż po noworocznym zamachu w Nowym Orleanie, w trakcie którego zamachowiec zabił 15 osób.

W niedzielę o trudnościach w powstrzymaniu ataków "samotnych wilków" inspirowanych i radykalizowanych m.in. przez Państwo Islamskie mówił odchodzący dyrektor FBI Christopher Wray.

"Mówimy o takich gościach, którzy radykalizują się nie w ciągu lat, ale tygodni, a których metoda ataku jest nadal bardzo zabójcza, choć dość prymitywna" – powiedział Wray podczas występu w programie "60 Minutes" stacji CBS. "Jeśli pomyślimy o tym starym powiedzeniu o łączeniu kropek, tu nie ma zbyt wielu kropek do połączenia. I jest bardzo mało czasu, aby je połączyć" - dodał.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Joanna Kołaczkowska pośmiertnie uhonorowana przez prezydenta Dudę

KRS wyraża sprzeciw wobec działań Żurka. Publikujemy dwa ważne dokumenty

Syryjczyk został oskarżony o przemyt 160 migrantów!

Joanna Krupa szczerze o rozwodzie: „Między nami pojawiła się nienawiść”. Padły gorzkie słowa o byłym mężu!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dzień po dniu Republika najlepszą telewizją w Polsce! [STATYSTYKI]

Na co są wydawane pieniądze z KPO? Inwestycje Tuska

PiS zapowiedział zgłoszenie do CBA sprawy środków z KPO

Tomasz Karolak zgarnie fortunę w „Tańcu z Gwiazdami”!

Tłum pod Belwederem. A prezydent? Pokazał "okejkę" i zszedł do Polaków! [WIDEO]

Zostawiła bez opieki dwoje dzieci a sama była pijana!

Skandal z pieniędzmi z KPO. Komentarze i oceny

Nowa miłość Agnieszki Kaczorowskiej!

Rząd się przestraszył? Zaczynają się tłumaczenia z saun i jachtów finansowanych z KPO

Kowalski: pojedynek pingpongisty z bokserem, zobaczymy, kto ma większe szanse

TYLKO U NAS

NASZ NEWS: Żurek próbuje "czyścić" dalej. Chce odwołać prokuratorów!

Najnowsze

Joanna Kołaczkowska pośmiertnie uhonorowana przez prezydenta Dudę

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dzień po dniu Republika najlepszą telewizją w Polsce! [STATYSTYKI]

Na co są wydawane pieniądze z KPO? Inwestycje Tuska

PiS zapowiedział zgłoszenie do CBA sprawy środków z KPO

Tomasz Karolak zgarnie fortunę w „Tańcu z Gwiazdami”!

KRS wyraża sprzeciw wobec działań Żurka. Publikujemy dwa ważne dokumenty

Syryjczyk został oskarżony o przemyt 160 migrantów!

Joanna Krupa szczerze o rozwodzie: „Między nami pojawiła się nienawiść”. Padły gorzkie słowa o byłym mężu!