Tajne dane rządowe Wielkiej Brytanii leżały na ulicy
Pendrive na którym były dane dotyczące bezpieczeństwa, w tym 74 foldery z mapami, filmami i dokumentami tekstowymi znalazł przypadkowy mężczyzna. Większość z nich dotyczyła lotniska Heatrow.
Bezrobotny, który szedł do biblioteki przejrzeć aktualne oferty pracy znalazł na chodniku nośnik USB z tajnymi danymi. Kiedy uświadomił sobie jakie to informacje, zamiast przekazać go władzom, oddał go mediom.
„The Sunday Mirror”, które weszło w posiadanie urządzenia poinformowało, że na nośniku jest 170 dokumentów, odnoszących się do lotniska Heatrow. Oznaczone były jako „tajne”, lub „zastrzeżone”. Władze lotniska wszczęły dochodzenie w sprawie ujawnionych dokumentów.
Danymi były mapy rozmieszczenia monitoringu, tabele patrolów czy raport dot. zagrożenia atakami terrorystycznymi- poinformowało rmf24.
Na dysku były nawet szczegółowe informacje dot. trasu przejazdu królowej Elżbiety II na lotnisko oraz plan ewakuacji czy mapa monitoringu miejskiego.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Szokujące słowa Czaputowicza. "Polska za daleko posunęła się w krytyce Rosji"
IPN: wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, to był „Czas Apokalipsy"
Prezydent Polski Karol Nawrocki z małżonką wsparli akcję „Szlachetna Paczka”
Disney udostępnia Mickey Mouse’a i Mufasę w generatorze OpenAI
"Silna Polska leży w interesie Ameryki". Ambasada USA w rocznicę stanu wojennego
Jarmark Świąteczny u Sióstr Felicjanek, Kolędowanie z Pospieszalskimi i Metamorfoza po 50-tce!