Przejdź do treści
04:48 USA: koszykarze Oklahoma City Thunder mistrzami NBA. W siódmym meczu finału pokonali Indianę Pacers 103 do 91
22:12 Sport: Polskie siatkarki pokonały Serbię 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:23) w ostatnim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów w Belgradzie
22:04 Netanjahu: nie będziemy przedłużać ataków na Iran, ale nie zakończymy ich przedwcześnie
20:58 Zachodniopomorskie: Zderzenie pięciu pojazdów. Podróżowało nimi 18 osób, jedna zginęła
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Szef Facebooka wezwany przed amerykański Senat! Czy to koniec giganta?

Źródło:

Przewodniczący komisji sądownictwa Senatu USA Charles Grassley poinformował, że zaprosił szefa Facebooka Marka Zuckerberga do złożenia 10 kwietnia zeznań na posiedzeniu w sprawie ochrony danych.

 

Posiedzenie to będzie poświęcone problematyce zbierania danych, ich przechowywania i dystrybuowania w celach komercyjnych. Senator Grassley powiedział, że zaplanowano też zbadanie, jakie działania podejmują firmy takie jak Facebook, by lepiej chronić dane osobowe.

 

Agencja Associated Press odnotowuje, że komisja sądownictwa jest już trzecim gremium Kongresu USA - po komisji ds. energii i handlu Izby Reprezentantów i senackiej komisji handlu - zabiegającym o zeznania Zuckerberga w związku ze skandalem z udziałem firmy Cambridge Analytica.

 

Cambridge Analytica jest oskarżana m.in. o pozyskanie i wykorzystanie w celach komercyjnych danych 50 milionów osób zarejestrowanych na Facebooku (ok. 1/3 wszystkich użytkowników w Ameryce Północnej), które były następnie użyte w celu przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie w kampanii prezydenckiej w USA w 2016 roku.

 

Grassley zaprosił też na posiedzenie komisji sądownictwa szefów Google'a i Twittera - Sundara Pichaia i Jacka Dorseya.(PAP)

 

Centrum Prasowe PAP

Wiadomości

Amerykanie intensyfikują ewakuację obywateli z Izraela

AI osłabia umysł? Niepokojące skutki zależności od chatbotów

Seria potężnych eksplozji w rejonie Teheranu

Iran grozi odwetem po ataku USA. "Nie ma już czerwonych linii"

ONZ: ostre starcie Iranu i Izraela po amerykańskich uderzeniach w irańskie obiekty nuklearne

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

Synek Sandry Kubickiej trafił do szpitala. „Byłam sama, on zaczął płonąć” – dramatyczna noc modelki

Liga Narodów: Polska z kompletem zwycięstw w Belgradzie

Polityk opozycji ujawnia: taki jest plan Tuska-Bodnara-Giertycha na zablokowanie Nawrockiego

Anna Popek zachwyca z Sycylii. „Jakie długie i zgrabne nogi!” – fani oniemieli od zdjęć z wakacji

Państwa NATO - z jednym wyjątkiem - zgodziły się na podniesienie wydatków na obronność

Tak było na XX Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" [FOTORELACJA]

SPRAWDŹ TO!

Z Niemiec do Polski. Kolejna grupa nielegalnych migrantów "przerzucona"

Najnowsze

Amerykanie intensyfikują ewakuację obywateli z Izraela

ONZ: ostre starcie Iranu i Izraela po amerykańskich uderzeniach w irańskie obiekty nuklearne

Trump zdradził Iranowi pomysł na... Iran

Krwawy zamach w Damaszku: zginęli wierni w kościele

Totalna wtopa TVN24! Problemem okazała się nazwa: Pułtusk!

AI osłabia umysł? Niepokojące skutki zależności od chatbotów

Seria potężnych eksplozji w rejonie Teheranu

Iran grozi odwetem po ataku USA. "Nie ma już czerwonych linii"