Przejdź do treści
18:10 WAŻNE: Podczas dzisiejszego Forum Klubów Gazety Polskiej we Wrocławiu wystąpiono z ważnym apelem do Prezydenta RP, o nadanie Tomaszowi Sakiewiczowi najstarszego i najwyższego odznaczenie państwowego Rzeczypospolitej Polskiej "Orderu Orła Białego"
17:20 Francja wspólnie z Ukrainą będzie produkować drony na jej terytorium. Urządzenia mają też trafić na wyposażenie francuskiej armii
16:33 Na naszej zachodniej granicy znów dochodzi do przerzutu ludzi. Niemiecka policja dwukrotnie wysyłała do Polski 6 Somalijczyków
15:51 Tomasz Sakiewicz: Wielkie podziękowanie dla Klubu Gazety Polskiej we Wrocławiu im. gen. Ryszarda Kuklińskiego, za 20 lat pracy na rzecz niepodległej Polski, szczególnie honorowego przewodniczącego Andrzeja Górnika oraz dla wszystkich klubów dolnośląskich
15:10 Wielka Brytania: Liczba aresztowań pracujących nielegalnie imigrantów wzrosła o połowę
14:13 Watykan: Leon XIV zadeklarował gotowość Kościoła na ekumeniczne ustalenie daty Wielkanocy
13:47 Hiszpania: Pół roku po wielkiej loterii podział wygranej dzieli trzy madryckie szkoły
13:16 IMGW: burze w cały kraju, na południu Polski upał
13:00 W. Brytania: Liczba aresztowań pracujących nielegalnie imigrantów wzrosła o 51 proc.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Zagrożenie pożarowe szczytu G7: Alberta przygotowuje plan awaryjny

Źródło: G7 w Kananaskis - przygotowano plan ewakuacji - x.com/@AlbertaWildfire fot.sb

W związku z nasilającymi się pożarami w zachodniej Kanadzie, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo szczytu G7, który odbędzie się w połowie czerwca w Kananaskis w prowincji Alberta, opracowały szczegółowy plan awaryjny. Plan ten zakłada możliwość ewakuacji uczestników szczytu w przypadku zagrożenia pożarowego.

Kananaskis, malownicza dolina położona w Górach Skalistych, około godziny drogi od Calgary, została wybrana jako miejsce spotkania przywódców państw G7 ze względu na swoje odosobnienie i tym samym łatwość zabezpieczenia. Jednakże obecna sytuacja pożarowa w Manitobie, Saskatchewan i północnej Albercie zmusiła organizatorów do uwzględnienia scenariusza, w którym ogień zbliża się do miejsca obrad.

Jak poinformował nadinspektor RCMP David Hall, dyrektor ds. bezpieczeństwa wydarzenia, planowanie szczytu od samego początku uwzględniało potencjalne zagrożenie pożarowe. Służby biorą pod uwagę nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla miejsca obrad, ale także ewentualne utrudnienia w dostępie do Kananaskis, spowodowane ewakuacjami okolicznych miejscowości.

Nadzwyczajna sytuacja pożarowa w zachodniej Kanadzie, gdzie dziesiątki tysięcy osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, może również wpłynąć na dostępność zasobów, które zostaną skierowane do zabezpieczenia szczytu G7. Jak podkreślił nadinspektor Hall, wszystkie zaangażowane agencje są świadome zagrożenia pożarowego w skali kraju i jego potencjalnego wpływu na logistykę wydarzenia.

Z kolei nadinspektor Bryan Sundberg z Alberta’s Crown Land Enforcement Branch poinformował, że jego podwładni będą odpowiedzialni za akcje poszukiwawcze i ratownicze, patrole w terenie oraz minimalizowanie konfliktów między ludźmi a zwierzętami. Dodał, że ryzyko pożarowe było brane pod uwagę od samego początku planowania szczytu. Służby ściśle współpracują z Alberta Wildfire, które dostarcza lokalne prognozy pogody i informacje na temat zachowania pożarów w dolinie Kananaskis i okolicach. Te informacje mają pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących bezpieczeństwa szczytu.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Ważne: Kluby Gazety Polskiej z apelem o nadanie Orderu Orła Białego dla Tomasza Sakiewicza!

Agitacja w armii. Oficer zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego, a teraz zajmie się nim prokuratura

PSL planuje współpracę z prawicą? To na razie pytanie w ankiecie, ale już wywołuje emocje

Silne burze, trąby powietrzne i grad. IMGW ogłosiło alerty III stopnia dla tych regionów

Niemcy mają powody do zmartwienia. Ich przemysł traci miejsca pracy

Francja będzie wspólnie z Ukrainą produkować drony na jej terytorium

Niemiecka policja zdeterminowana, by zostawić w Polsce 6 Somalijczyków. Absurdalne sceny [WIDEO]

Tomasz Sakiewicz: Dziękuję Klubowi Gazety Polskiej we Wrocławiu za 20 lat pracy

Ludzie wściekli na organizację festiwalu sygnowanego przez Dawida Podsiadłę „Nie można było nic kupić, nawet wody!”

Liczba aresztowań pracujących nielegalnie imigrantów wzrosła o połowę

Pożar w domu opieki. Nie żyje jedna osoba, 19 rannych

Polityk Lewicy zaatakowała żonę Nawrockiego. Nie zgadniecie na co wpadła!

Forum Klubów "GP". Sakiewicz: Polacy masowo poszli na wybory! [NA ŻYWO]

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już dziś!

Mazurek i Stanowski miażdżą Tuska! Porażka Giertycha i Hołowni. Odlot Wałęsy i Kidawy

Najnowsze

Ważne: Kluby Gazety Polskiej z apelem o nadanie Orderu Orła Białego dla Tomasza Sakiewicza!

Niemcy mają powody do zmartwienia. Ich przemysł traci miejsca pracy

Francja będzie wspólnie z Ukrainą produkować drony na jej terytorium

Niemiecka policja zdeterminowana, by zostawić w Polsce 6 Somalijczyków. Absurdalne sceny [WIDEO]

Tomasz Sakiewicz: Dziękuję Klubowi Gazety Polskiej we Wrocławiu za 20 lat pracy

Agitacja w armii. Oficer zbierał podpisy poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego, a teraz zajmie się nim prokuratura

PSL planuje współpracę z prawicą? To na razie pytanie w ankiecie, ale już wywołuje emocje

Silne burze, trąby powietrzne i grad. IMGW ogłosiło alerty III stopnia dla tych regionów