Sympatyk Państwa Islamskiego wydalony z Polski. Żaryn: Dostał się do Polski z Białorusi
Cudzoziemiec przedostał się do polski nielegalnym szlakiem migracyjnym, który zorganizowały służby białoruskie. Został deportowany do kraju swojego pochodzenia – poinformował Stanisław Żaryn.
Rzecznik ministra przekazał informację o islamskim radykale pochodzącym z Tadżykistanu, który w kwietniu br. nielegalnie przekroczył granicę wraz z innymi migrantami.
- Mężczyzna został zidentyfikowany przez Agencję Bezpieczeństwa jako sympatyk tzw. Państwa Islamskiego – poinformował Żaryn.
- Przebywając po zatrzymaniu w ośrodku jego zachowanie wskazywało na radykalizację religijną – dodał rzecznik.
Z informacji konferencyjnych wynika, że mężczyznę deportowano do kraju pochodzenia i wydano 3-letni zakaz wjazdu na terytorium Polski i do strefy Schengen.
Najnowsze
Tusk kontra dziennikarze. „Notowania spadną i znowu będzie przepraszał”
Tusk starł się z Jadczakiem na X. Ozdoba przypomniał mu transfer środków do zaprzyjaźnionych mediów
Atak wandali na Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku