Stoltenberg odpowiada Trumpowi. "Solidarność między państwami jest kluczową wartością dla NATO"

Sekretarz generalny NATO w specjalnym oświadczeniu odpowiedział na słowa Donalda Trumpa, który w dzisiejszym wywiadzie dla "New York Times" powiedział, że pomoże krajom sojuszniczym wówczas, gdy "wypełnią swoje zobowiązania" wobec Stanów Zjednoczonych.
Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych z powiedział w wywiadzie dla "New York Times", że "USA najpierw muszą zadbać o swój kraj, zanim zaczną przejmować się wszystkimi innymi na świecie". Trump zapytany o ewentualne zagrożenie ze strony Rosji płynące w kierunku krajów nadbałtyckich, powiedział, że jeżeli Władimir Putin by je zaatakował, to wówczas rozważyłby ewentualną pomoc sojusznikom. – Jeśli wypełnią swoje zobowiązania wobec nas, to owszem pomożemy – przyznał. CZYTAJ WIĘCEJ
Oświadczenie Jensa Stoltenberga
Na słowa Donalda Trumpa szybko odpowiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. W specjalnym oświadczeniu wskazał, że "nie będzie ingerować w kampanię wyborczą w USA, ale może powiedzieć, co ma znaczenie dla NATO". Jens Stoltenberg poinformował, że "solidarność między państwami jest kluczową wartością dla NATO".
"To dobre dla europejskiego bezpieczeństwa i dobre dla bezpieczeństwa USA. Bronimy jeden drugiego. Tak było w Afganistanie, gdzie dziesiątki tysięcy Europejczyków, Kanadyjczyków i żołnierzy z krajów partnerskich służyło ramię w ramię z żołnierzami USA" – napisał w oświadczeniu.
Sekretarz generalny NATO dodał, że Stany Zjednoczone zawsze wspierały sojuszników z Europy. "Wojny światowe pokazały, że pokój w Europie jest także ważny dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych" – wskazał.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Wiśniewska o umowie Mercosur. Bezpieczeństwo żywnościowe przehandlowano za zyski niemieckiej gospodarki
Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku
Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
Morawiecki ma pomysł na zasypanie dziury budżetowej Tuska i Domańskiego. Należy wprowadzić podatek od nadzwyczajnych zysków banków
Najnowsze

Mundial w Arabii Saudyjskiej może zostać przesunięty. FIFA rozważa rozegranie MŚ dopiero w 2035 roku

Potężna dziura w budżecie NFZ. W kolejnym roku sytuacja tylko się pogorszy

Europejskie kraje nadal masowo kupują ropę i gaz z Rosji. Machina wojenna Putina może liczyć na kolejne miliardy euro
