Starcia między strażakami i policją. O co poszło?

W nocy z czwartku na terenie ministerstwa obrony cywilnej Grecji doszło do starć między protestującymi strażakami i policją. Media informują o 14 poszkodowanych i kilku zatrzymanych osobach.
Kilkuset strażaków sezonowych zgromadziło się w czwartek przed greckim ministerstwem ds. obrony cywilnej, by domagać się zatrudnienia na stałe. Ich kontrakty wygasają wraz z końcem sezonu pożarowego.
Jak poinformował portal Protothema, gdy grupa protestujących odmówiła opuszczenia resortu, policja użyła wobec nich gazu łzawiącego, do starć doszło także przed budynkiem. Według serwisu policja użyła granatów hukowo-błyskowych i armatki wodnej, by rozproszyć tłum.
Poszkodowanych zostało 14 osób, w tym 12 policjantów i dwóch strażaków. Policja poinformowała o czterech zatrzymanych.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Polecamy Rozmowa Trump-Putin
Wiadomości
Najnowsze

Pilne: Znamy datę trójstronnego spotkania: Zełeński, Trump, Putin

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Suski: Kancelaria słynna z udziału w przejmowaniu mediów publicznych kończy działalność w Polsce
