Przejdź do treści
17:32 Media: UE planuje podpisać porozumienie handlowe z blokiem Mercosur 12 stycznia
17:00 Francja: personel Luwru zakończył akcję strajkową, muzeum otwarte w zwykłym trybie
16:30 Podlaskie: Rosjanin oskarżony o organizowanie nielegalnej migracji
15:58 USA: Witkoff spotka się w piątek z doradcami ds. bezpieczeństwa Ukrainy i krajów europejskich
15:20 Ukraina: SBU uderzyła w kolejną rosyjską platformę wydobycia ropy na Morzu Kaspijskim
14:53 Izrael: armia poinformowała o zatrzymaniu członka Hezbollahu odpowiedzialnego za działania na morzu
14:35 Iran: zdjęcia satelitarne wykazują aktywność w zbombardowanym zakładzie wzbogacania uranu
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Stacjonarne kontrole na granicach zostaną utrzymane do 15 grudnia

Źródło: PAP

Stacjonarne kontrole na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone o kolejne pół roku - ogłosiło MSW w Berlinie. Resort przekazał, że o przedłużeniu do 15 grudnia kontroli granicznych, obowiązujących obecnie do 15 czerwca, powiadomił Komisję Europejską.

Decyzję uzasadniano koniecznością zwalczania przemytu ludzi i ograniczania nielegalnej migracji.

Szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser była początkowo sceptycznie nastawiona do apelu niektórych krajów związkowych o stałe kontrole na tych granicach, w końcu jednak zarządziła kontrole w połowie października 2023 r. i od tego czasu są one przedłużane. „Od połowy października 2023 r. policja zatrzymała około 920 przemytników ludzi w ramach obecnych kontroli na granicach wewnętrznych, w tym na granicy z Austrią” - przekazała Faeser cytowana przez dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Według MSW niemiecka policja wykryła około 37 600 nielegalnych wjazdów na granicach z Polską, Czechami, Szwajcarią i Austrią od 16 października i zastosowała środki zapobiegające wjazdowi lub kończące pobyt w około 23 000 przypadków. Liczba nieuprawnionych wjazdów wykrytych w całym kraju spadła z około 21 000 we wrześniu ubiegłego roku do około 7500 w kwietniu br.

Kontrole na niemiecko-austriackiej granicy lądowej trwają od jesieni 2015 r. i mają być kontynuowane do 11 listopada. Wyrywkowe kontrole będą też prowadzone na wszystkich odcinkach niemieckiej granicy podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech.

 

PAP

Polecamy Sejm

Wiadomości

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Ważne rozmowy w USA o zakończeniu wojny na Ukrainie. Kluczowa rola Witkoffa

Problemy z sygnałem Republiki. Sakiewicz: władzę uwiera istnienie Republiki

Forbes: Dallas Cowboys najcenniejszym klubem świata. Real Madryt liderem futbolu

Mec. Skwarzyński: w sprawie Romanowskiego rząd zataił informacje Interpolu

Moskwa w panice po propozycji rozmieszczenia wojsk na Ukrainie

SPRAWDŹ TO!

Prawie milion za konferencję? Impreza BOŚ Banku pod lupą – posłowie żądają kontroli NIK-u

Pełnomocnik Romanowskiego: sąd rozprawił się z postępowaniem śledczych

Internauci chwalą Nawrockiego po spotkaniu z Zełenskim. Jasne upomnienie się o ofiary Wołynia

Tusk już się nawet nie kryje! ,,Takiej ilości głąbów w rządzie jeszcze nie było''

Niewygodne pytania do Tuska w Brukseli. "Bez medialnej ochrony to amator"

Woś: w państwie Tuska prokuratura nie działa praworządnie-tylko na zlecenie polityczne

Saryusz-Wolski: Niemiecki szantaż finansowy ws. Mercosur

Kolejna klęska rządu 13 grudnia. Romanowski może poruszać się po UE

SKANDALICZNY atak Gronkiewicz - Waltz na Prezydenta!

Najnowsze

Prokuratura Krajowa o sprawie Romanowskiego: "bezzasadne" postanowienie sądu

Mec. Skwarzyński: w sprawie Romanowskiego rząd zataił informacje Interpolu

Ławrow

Moskwa w panice po propozycji rozmieszczenia wojsk na Ukrainie

SPRAWDŹ TO!

Prawie milion za konferencję? Impreza BOŚ Banku pod lupą – posłowie żądają kontroli NIK-u

Pełnomocnik Romanowskiego: sąd rozprawił się z postępowaniem śledczych

Ważne rozmowy w USA o zakończeniu wojny na Ukrainie. Kluczowa rola Witkoffa

Problemy z sygnałem Republiki. Sakiewicz: władzę uwiera istnienie Republiki

Forbes: Dallas Cowboys najcenniejszym klubem świata. Real Madryt liderem futbolu