Sprawiedliwości stało się zadość! Są wyroki dla imigrantów, którzy podpalili bezdomnego Polaka
Sąd w Berlinie wydał wyrok ws. usiłowania zabójstwa bezdomnego Polaka poprzez podpalenie. Główny oskarżony otrzymał 2 lata i 9 miesięcy więzienia.
W zeszłym roku w Boże Narodzenie sześciu imigrantów z Syrii i Libii zauważyło śpiącego mężczyznę na ławce. Okazało się, że to bezdomny Polak. Imigranci postanowili podpalić koc którym był przykryty – krótko potem otrzymali zarzuty usiłowania zabójstwa przez podpalenie.
Płonący koc pomogli ugasić pasażerowie berlińskiego metra. Polakowi na szczęście nic się nie stało.
Przed sądem główny oskarżony tłumaczył, że chciał śpiącemu „zrobić kawał” i jedynie „przestraszyć go”. Otrzymał wyrok 2 lat i 9 miesięcy więzienia.
Trzech innych oskarżonych zostało skazanych na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dwaj pozostali zostaną wysłani na miesiąc do zakładu dla nieletnich.
Polecamy Po 10 Adrian Klarenbach
Wiadomości
Najnowsze
Elon Musk reaguje na weto Nawrockiego ws. DSA. „Brawo!” za obronę wolności słowa
Prezes PiS zapowiada powstanie Portu Hallera: polskie porty nie rozwijają się w takim tempie, w jakim mogłyby
SPRAWDŹ TO!
PiS - Ruch Narodowy, czy uda się porozumieć? Ważne słowa Jarosława Kaczyńskiego