Przejdź do treści
17:25 Mariusz Błaszczak: anulowanie postępowania na zakup dla wojska 32 kolejnych śmigłowców S-70i Black Hawk z zakładów PZL Mielec oznacza, że rozwój wojska został zahamowany
16:41 Watykan: papież Leon XIV potwierdził zamiar udania się do Turcji, aby wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego, jednego z najważniejszych wydarzeń w historii chrześcijaństwa
16:05 Komisja Europejska: wszczęto postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z niepełnym wdrożeniem unijnych przepisów dotyczących składowania odpadów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Spotkanie szefów dyplomacji USA i Rosji. Mike Pompeo: Działania Rosji mogą spotkać się z odwetem

Źródło: Flickr

Podczas wtorkowego spotkania szefów dyplomacji USA i Federacji Rosyjskiej w Waszyngtonie Stany Zjednoczone ostrzegły Rosję przed ingerowaniem przyszłoroczne wybory prezydenckie.

Podczas spotkania Mike’a Pompeo i Siergieja Ławrowa poruszono kwestię ingerencji Rosji w ostatnie wybory prezydenckie w USA. Szef rosyjskiej dyplomacji zaprzeczył wszelkim oskarżeniom: 

– Po raz kolejny podkreśliliśmy, że wszelkie spekulacje na temat naszej rzekomej ingerencji w procesy wewnętrzne w Stanach Zjednoczonych są bezpodstawne. Nie ma żadnych faktów, które by to potwierdzały. Nikt nie dał nam na to dowodów, bo one po prostu nie istnieją – powiedział Ławrow.

Stany Zjednoczone ostrzegły, że jeśli Rosja będzie próbowała podejmować działania ingerujące w wewnętrzną politykę USA zostaną podjęte odpowiednie kroki:

– Jeśli chodzi o ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne, powiedziałem jasno, że to niedopuszczalne – zaznaczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

– Administracja Donalda Trumpa zawsze będzie działać na rzecz ochrony uczciwości naszych wyborów. Jeśli Rosja albo jakikolwiek zagraniczny aktor podejmie kroki w celu osłabienia naszych procesów demokratycznych, podejmiemy działania w odpowiedzi – dodał Pompeo.

Szef rosyjskiego MSZ opowiedział się jednak za normalizacją stosunków rosyjsko-amerykańskich.

– Sytuacja, w której między dwoma wiodącymi mocarstwami kumulują się sprzeczności, jest nie do zaakceptowania. To nie jest dobre ani dla żadnej z dwu stron, ani dla społeczności międzynarodowej. Co więcej, tworzy dodatkowe napięcia na arenie międzynarodowej. Dlatego będziemy kontynuować dialog i będziemy wspólnie szukać możliwości normalizacji stosunków dwustronnych – oświadczył Ławrow.

Pompeo ze swojej strony podkreślił, iż mimo różnic, stosunki między obydwoma krajami powinny być lepsze niż w ostatnich latach i obydwie strony powinny nad tym mocno pracować. Ławrow uzupełnił, że „przy wszystkich trudnościach i sporach potencjał współpracy jest ogromny, zarówno w gospodarce, jak i w innych obszarach”. – Wykorzystanie tego leży w interesie obydwu krajów. Doceniam chęć Mike'a Pompeo do dialogu i zapraszam go do odwiedzenia w dogodnym czasie naszego kraju – powiedział Ławrow.

Radio Maryja/Media

Wiadomości

Eksplozja w koalicji? Hołownia ostrzega Tuska. Jabłoński: to może być zamach na podstawowe prawa polityczne obywateli

Atak Bodnara na prezes Manowską. Rzecznik SN: kontekst polityczny jest oczywisty

Gajcy: znając Donalda Tuska to jedno jest pewne, on nie wybacza spiskowania z jego plecami

Politycy PiS żądają dymisji w Instytucie Pileckiego po aferze ze Sznepfem

Zabójstwo prof. Przemysława Jeziorskiego w Grecji. Wśród zatrzymanych jest jego była żona

Bodnar za wszelką cenę chce uniemożliwić zaprzysiężenie nowego prezydenta? Napisał list do Hołowni

Rzecznik Instytutu Pileckiego stracił swoją funkcję! Kto go zastąpi?

Leon XIV: niech powrót do korzeni wiary pozwoli nam doświadczyć daru pocieszenia Boga

Nowy selekcjoner, nowe porządki. Urban po pierwszej konferencji

Magda Stępień o traumie po śmierci synka: "Wolałabym umrzeć, niż znów prosić ludzi o pomoc"

NASZ NEWS: Instytut Pileckiego zmienia rzecznika. Mamy potwierdzenie po aferze ze Sznepfem

Nowy CBOS. Coraz więcej Polaków przeciwko rządowi Donalda Tuska

Polska mówi NIE polityce imigracyjnej UE i ekipie Tuska

SDP stanęło w obronie wolności słowa i wypowiedzi dla biskupów

Ruchniewicz się przestraszył? Usunięto skandaliczne wpisy o Obławie Augustowskiej!

Najnowsze

Eksplozja w koalicji? Hołownia ostrzega Tuska. Jabłoński: to może być zamach na podstawowe prawa polityczne obywateli

Zabójstwo prof. Przemysława Jeziorskiego w Grecji. Wśród zatrzymanych jest jego była żona

Bodnar za wszelką cenę chce uniemożliwić zaprzysiężenie nowego prezydenta? Napisał list do Hołowni

Rzecznik Instytutu Pileckiego stracił swoją funkcję! Kto go zastąpi?

Leon XIV: niech powrót do korzeni wiary pozwoli nam doświadczyć daru pocieszenia Boga

Atak Bodnara na prezes Manowską. Rzecznik SN: kontekst polityczny jest oczywisty

Gajcy: znając Donalda Tuska to jedno jest pewne, on nie wybacza spiskowania z jego plecami

Politycy PiS żądają dymisji w Instytucie Pileckiego po aferze ze Sznepfem