Przejdź do treści
WAŻNE Obejrzyj wystąpienie Karola Nawrockiego na CPAC i wywiad z Prezydentem przeprowadzony przez Tomasza Sakiewicza. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i na portal tvrepublika.pl
06:12 Bliski Wschód: Zmasowane ataki rakietowe i dronowe w regionie Zatoki Perskiej
05:05 W. Brytania: Samochód wjechał w pieszych w mieście Derby; są ranni
03:00 Sport: PŚ w skokach - w niedzielę ostatni konkurs w karierze Stocha
01:22 Chorwacja: Największy okręt wojenny świata przybył do Splitu na przegląd i naprawę
23:38 Jemen: Rebelianci Huti przeprowadzili kolejny atak na Izrael
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Toronto-GTA (Kanada) zaprasza na spotkanie (łączenie Online) z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Kapelanem Prezydenta RP oraz Pawłem Piekarczykiem. 29 marca, g. 2 PM. Cafe Kultura, Centrum JPII, Mississauga, Kanada
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. w dniu 29 marca w godz. 11-17 przed Galerią Fokus zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop Pakt
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Śmiercionośne tornado w USA. Nie żyje kilka osób... ZOBACZ [wideo]

Źródło: twitter.com/@ChuckCallesto

W sieci od godzin porannych przewija się wiele filmów, jak i zdjęć ilustrujących to, jakie szkody wyrządziło tornado w Stanach Zjednoczonych. Przyszło ono wczoraj wieczorem przez wiejskie tereny Missisipi i Alabamy. Zginęło co najmniej siedem osób, zniszczone zostały budynki, wiele gospodarstw zostało pozbawionych prądu, przekazała agencja AP.

Według agencji surowa pogoda nawiedziła kilka południowych stanów, a w niektórych miejscach padał grad wielkości piłek golfowych. Lokalne władze wydały ostrzeżenia o "sytuacji zagrażającej życiu".

Narodowa Służba Pogodowa USA podała, że tornado, przesuwające się z prędkością 113 km/godz, największe szkody wyrządziło w miejscowościach Silver City i Rolling Fork w stanie Missisipi. Koroner hrabstwa Sharkey Angelia Easton poinformowała, że zginęło tam co najmniej siedem osób.

Meteorologowie ostrzegają, że burza nie oszczędza nic na swojej drodze, w związku z tym mieszkańcy zagrożonych terenów powinni jak najszybciej schronić się w bezpiecznych miejscach.

 "Znajdujesz się w sytuacji zagrażającej życiu. Latające szczątki mogą być śmiertelne dla osób nie mających schronienia. Domy mobilne mogą zostać zniszczone. Prawdopodobne już teraz są znaczne uszkodzenia budynków i pojazdów, a możliwe są całkowite zniszczenia", zaapelowały służby meteorologiczne.

JUST IN: Devastating video emerges from Rolling Fork, Mississippi as possible F5 tornado tears through town — 7 confirmed dead, death toll expected to rise..

pic.twitter.com/qwnD1U5b4I

— Chuck Callesto (@ChuckCallesto) March 25, 2023

At least 7 killed after tornado devastates Rolling Fork, Mississippi - WAPT pic.twitter.com/25YnN1V2SK

— BNO News Live (@BNODesk) March 25, 2023
PAP, Twitter

Wiadomości

wybory Miss Tajlandii

Kandydatce na Miss Tajlandii wypadły na scenie... zęby

Kawalkada ataków rakietowych w Zatoce Perskiej

Mocne słowa Nawrockiego o Rosji i gorzkie o UE na CPAC

Najpotężniejszy lotniskowiec dotarł do Splitu

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Włączyli się do wojny jak zapowiadali. Atak rakietowy na Izrael

Prezydent dla Republiki: polską racją stanu jest dobra kooperacja z USA

Przydacz: prezydent buduje relacje poprzez wspólnotę idei i wartości konserwartywnych

Nawrocki: zawsze stoimy po stronie Stanów Zjednoczonych, bo tak należy

Konferencja CPAC już we wrześniu w Polsce!

Niedziela Palmowa w Warszawie. Kurpiowskie palmy przed Pałacem Prezydenckim

Polityk KO szkalował Republikę i jej dziennikarzy. Teraz przeprasza

Alvin Gajadhur: Tusk wydrenował portfele Polaków wysokimi cenami paliw

Tej nocy śpimy krócej. Przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00

Najnowsze

wybory Miss Tajlandii

Kandydatce na Miss Tajlandii wypadły na scenie... zęby

żołnierze USA

Przygotowują wariant operacji lądowej. Zakładają krótki czas

Karol Nawrocki

Przydacz: Nawrocki rozmawiał z Orbanem o Rosji

Włączyli się do wojny jak zapowiadali. Atak rakietowy na Izrael

Prezydent dla Republiki: polską racją stanu jest dobra kooperacja z USA

eksplozje w Teheranie

Kawalkada ataków rakietowych w Zatoce Perskiej

Karol Nawrocki

Mocne słowa Nawrockiego o Rosji i gorzkie o UE na CPAC

amerykański lotniskowiec

Najpotężniejszy lotniskowiec dotarł do Splitu