Słynny Big Ben ucichnie na kilka miesięcy z powodu renowacji

W przyszłym roku zamilknie dzwon w popularnym Big Benie. 160-letnia wieża zegarowa musi przejść gruntowny remont – podaje BBC.
Zegar będzie pokryty rusztowaniem na 3 lata, aczkolwiek inżynierowie uspakajają, że przynajmniej jedna z jego czterech stron będzie zawsze widoczna. Zegar umilknie na kilka miesięcy i będzie dzwonić tylko w specjalnych okazjach – podaje biuro prasowe Izby Gmin.
Ostatni remont Big Bena miał miejsce w latach 1983-1985. Prace zaczną się na początku 2017 roku. Projekt naprawy przywróci zegarowi oryginalne kolory, takie jakie miał w 1856 roku, zgodnie z projektem przygotowanym przez architektów Charlesa Barry'eggo i Augusta Welby Pugina. "Parlamentarny zespół ds. konserwacji zabytków analizuje obecnie oryginalną farbę, użytą do dekorowania każdego z zegarów" – czytamy w oświadczeniu Izby Gmin.
Ostatnim razem Big Ben zamilkł w 2013 roku, podczas pogrzebu premier Margaret Thatcher.
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Policyjna akcja na londyńskim lotnisku. Zatrzymano podejrzanych o terroryzm
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie
Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
Morawiecki apeluje do rządu Tuska: czas na deregulację polskiego prawa i zamówień MON na rzecz polskiego sektora dronowego
Jarosław Kaczyński apeluje o wsparcie finansowe wyborców prawicy: „To sprawa przyszłości naszego kraju”
Najnowsze

Błaszczak krytykuje wpis Sikorskiego: trzeba wykorzystać sytuację do tego, żeby zbudować Fort Trump

Wojciechowska van Heukelom: niedouczony młodzieniec Jaskulski powinien zostać ukarany!

Uwolnieni więźniowie polityczni Łukaszenki w Wilnie dziękują za wsparcie

Zagraniczne media internetowe: Za eskalację wydarzeń z dronami nad Polską odpowiada Moskwa

Kurzejewski: obecni rządzący chcą przyzwyczaić Polaków, że drony będą spadać, że jest niebezpiecznie

Amerykański ośrodek analityczny zbadał sprawę rosyjskich dronów nad Polską. Podaje, jaki był cel Kremla
