Przejdź do treści
08:26 Rosja: Generał odpowiedzialny za szkolenie armii zabity w wybuchu w Moskwie
07:42 W. Brytania: Tysiące ludzi w Stonehenge świętowały przesilenie zimowe
07:42 Sondaż dla WP: co czwarty ankietowany chce wyjścia Polski z UE, 65,7 proc. przeciwników Polexitu
06:00 Polska: W poniedziałek sprawa aresztowa Zbigniewa Ziobry. Ekipa Żurka chce zamknąć byłego ministra sprawiedliwości
05:59 Włochy: Sąd zgodził się na zmianę płci metrykalnej 13-letniego dziecka
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Słowenia: Były premier wezwał do „dozbrajania się” w związku z napływem imigrantów

Źródło: polskieradio24.pl

Były premier Słowenii Janez Jansza wezwał obywateli do „legalnego dozbrajania się” w związku ze wzrostem napływu do kraju nielegalnych imigrantów. „Żarty się skończyły” - oświadczył na platformie X (d. Twitter).

"Mądrzy ludzie zrozumieli wezwanie, a pozostali zaufają Golobowi, Poklukarowi i Szaracowi (premierowi, ministrowi spraw wewnętrznych i ministrowi obrony), że są w stanie chronić Słowenię, ale także ich osobiście w przypadku ataków terrorystycznych" - napisał w niedzielę Janez Jansza były premier kraju.

Jansza przypomniał, że rząd od czerwca ignoruje wezwania jego partii do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w celu omówienia środków zwalczania nielegalnej migracji. "Zburzyli płot, a teraz, kiedy w panice wraz z sąsiadami przywracają kontrole na granicy, przekierowują jedynie przepływ nielegalnych imigrantów z dróg do wagonów pociągów" - dodał były słoweński premier.

Polityk zaznaczył, że "nacisk masowej nielegalnej imigracji radykalnie niszczy dotychczasowy sposób życia w UE i wzmacnia wylęgarnie terrorystów w europejskich metropoliach. W niegdyś bezpiecznych i zamożnych miastach obserwuje się bezprecedensowy wzrost przestępczości, niestety dotyczy to również Lublany" - wskazał.

"Ostatnie wtargnięcie palestyńskich terrorystów do Izraela po raz kolejny potwierdziło, jak ważne jest, aby naród był dobrze i legalnie uzbrojony" - zauważył.

 

PAP

Wiadomości

Adrian Kubicki

Kubicki: Trump miał rację co do Europy

Tryb "ostrodyżurowy". Dramatyczna sytuacja szpitala w Zielonej Górze

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

Rodzina próbowała przewieźć samolotem zmarłą kobietę jako żywą

Singapur wprowadza do 24 uderzeń chłosty za oszustwa

Makabryczne szczegóły z akt Epsteina

Trump otwiera kolejny front walki o bezpieczeństwo

Elon Musk pierwszym człowiekiem w historii. Decyzja sądu

Senator USA: Jeśli... postawiłbym wszystko na jedną kartę

Sankcje na hiszpańskie statki za blokowanie transportów broni do Izraela

Bruksela uzależnia członkostwo Mołdawii w UE od LGBT

Amerykanie koncentrują siły wokół Wenezueli. Teraz myśliwce

Pożar zakład masarski. W akcji 20 zastępów straży pożarnej

Najnowsze

Adrian Kubicki

Kubicki: Trump miał rację co do Europy

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

zdjęcie poglądowe - bagaże

Rodzina próbowała przewieźć samolotem zmarłą kobietę jako żywą

kara chłosty

Singapur wprowadza do 24 uderzeń chłosty za oszustwa

Jeffrey Epstein i Bill Clinton

Makabryczne szczegóły z akt Epsteina

Tryb "ostrodyżurowy". Dramatyczna sytuacja szpitala w Zielonej Górze

Nicusor Dan i von der Leyen

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]