Skandal w środowisku Macrona! Minister kultury "modernizowała" zabytki
Francuskie media rozgrzała wiadomość o kolejnym skandalu w środowisku Emmanuela Macrona. Zgodnie z ich doniesieniami, francuska minister kultury w przeszłości niszczyła zabytkowe budowle, bezprawnie je rozbudowując.
Powołując się na informacje tygodnika "Le Canard Enchaine", obecna minister kultury Francoise Nyssen koordynowała nielegalną rozbudowę dwóch zabytkowych siedzib znanej firmy wydawniczej, w której była wówczas szefową.
"Jedna z tych rezydencji, która znajduje się w Paryżu, i która była na dodatek jej własnością, została np. powiększona o 150 metrów kwadratowych. Dobudowano m.in. dodatkowe piętro i schody bez niezbędnych pozwoleń. Uznawane jest to za przestępstwo, bo budowla znajduje się na liście ściśle chronionych zabytków narodowych" – czytamy na stronie RMF FM.
Okazuje się, że wszystko również zataiła przed fiskusem, chcąc uniknąć płacenia wyższych podatków od nieruchomości. Sama zainteresowana odmawia jakiegokolwiek komentarza.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Piotr Nisztor pyta BOŚ bank o wydanie dużej kwoty na sfinansowanie konferencji w Mikołajkach. Odpowiedzi brak
Janda o relacjach z synami: "Traktują mnie jak lekko głupawą".
Budka apeluje do sympatyków koalicji 13 grudnia: wiem, że są ludzie zawiedzeni, dajcie nam jeszcze czas
Dzisiaj sąd ogłosi wyrok w procesie 21-latka oskarżonego o zepchnięcie pod pociąg studenta
HIT DNIA