Przejdź do treści
08:40 "Niech w Państwa domach zagości nadzieja na zwycięstwo dobra nad złem” – tymi słowami Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zwrócili się do rodaków w świątecznym orędziu z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
21:05 Świat: Na Węgrzech wykryto piąte ognisko pryszczycy - poinformował w sobotę na specjalnej konferencji prasowej minister rolnictwa Istvan Nagy
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Siostrzenica Le Pen odwiedziła Lampedusę: Francja i UE zdradziły Włochy - powiedziała

Źródło: facebook.com

Polityk prawicy Marion Marechal Le Pen przebywająca na włoskiej wyspie Lampedusie oskarżyła w piątek Francję i Unie Europejską o "porzucenie" Włoch w obliczu kryzysu migracyjnego. Inni przedstawiciele prawicy apelują do prezydenta Emmanuela Macrona o nieprzyjmowanie imigrantów do Francji.

"Włoski rząd został opuszczony przez Unię Europejską i Francję" – stwierdziła Marion Marechal, wiceprzewodnicząca partii Rekonkwista i siostrzenica Marine Le Pen w wypowiedzi dla stacji BFMTV z włoskiej Lampedusy. - „W pewnym sensie Francja i rząd francuski są za to odpowiedzialne, ponieważ na przykład w listopadzie zeszłego roku powitali w Tulonie Ocean Viking, statek humanitarny z migrantami. Chcę zdać relację z sytuacji i przekazać Włochom przesłanie wsparcia społecznego- za tydzień ci migranci będą z nami, w Nicei lub w Mentonie" – mówiła Marechal.

"Musimy pójść znacznie dalej w polityce migracyjnej" – dodała. - "Wiemy, że gdy są już na kontynencie europejskim, bardzo trudno jest odesłać tych ludzi z powrotem. Musimy finansować hot spoty, ośrodki, które umożliwiają rozpatrywanie wniosków na granicach UE, a nie na naszym terytorium" - doprecyzowała polityk. W wywiadzie dla stacji Cnews Marion Marechal opowiedziała się natomiast za modelem australijskim polegającym na nieprzyjmowaniu migrantów przypływających na łodziach do wybrzeży Australii. "Odpowiedzialna polityka migracyjna polegałaby na wdrożeniu słynnego australijskiego +no way+" – podkreśliła polityk.

Tymczasem inny polityk skrajnej prawicy i przewodniczący Zjednoczenia Narodowego Jordan Bardella, wezwał prezydenta Francji Emmanuela Macrona, aby "uroczyście złożył zobowiązanie, że nie będzie przyjmować ani jednego migranta" z Lampedusy.

Z kolei przewodniczący partii Republikanie Eric Ciotti poprosił Macrona "o zastosowanie bezprecedensowych środków cywilnych i wojskowych w celu ochrony naszych granic. Jutro staną u bram Francji" – ostrzegł Ciotti na platformie X.

Na włoską wyspę Lampedusa, położoną pomiędzy Maltą i wybrzeżem Tunezji, dotarło w ostatnich dniach drogą morską 6,8 tys. migrantów z krajów afrykańskich. Rząd w Rzymie z jednej strony podejmuje wysiłki na rzecz przenoszenia migrantów z wyspy na terytorium Włoch kontynentalnych, natomiast z drugiej - poszukuje rozwiązania problemu na szczeblu Unii Europejskiej.

 

PAP

Wiadomości

Abp Polak: Nie wystarczy pusty grób. Trzeba uwierzyć w Zmartwychwstanie

Prezydent Duda i Pierwsza Dama składają Polakom świąteczne życzenia

Turystyka w Izraelu w zapaści. Wojna odstraszyła zagranicznych gości

Sygnał Czytelniczki: władze Warszawy chcą eksmitować uciekinierów wojennych

Naszym Widzom, Czytelnikom i Przyjaciołom życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych!

Chiny wysyłają żołnierzy na Ukrainę? Analitycy widzą przygotowania do inwazji na Tajwan

Kanadyjczycy masowo ruszyli do urn. Wynik jest rekordowy!

Wielkanoc - nie ma ważniejszego święta w Kościele!

Naukowcy alarmują: nasze DNA może zostać zhakowane

Sensacyjne odkrycie w Wieczerniku w Jerozolimie

Jezus żyje!

Rewolucja w zakupach: amerykański gigant rezygnuje z tradycyjnych kas

Stan zamrożenia. Wojna na Ukrainie w nowej fazie?

Kongresmen USA podpisał pocisk dla Putina

Stworzyli fikcyjne konta pięciolatków. Badania ich zszokowały!

Najnowsze

Abp Polak: Nie wystarczy pusty grób. Trzeba uwierzyć w Zmartwychwstanie

Naszym Widzom, Czytelnikom i Przyjaciołom życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych!

Chiny wysyłają żołnierzy na Ukrainę? Analitycy widzą przygotowania do inwazji na Tajwan

Kanadyjczycy masowo ruszyli do urn. Wynik jest rekordowy!

Wielkanoc - nie ma ważniejszego święta w Kościele!

Prezydent Duda i Pierwsza Dama składają Polakom świąteczne życzenia

Turystyka w Izraelu w zapaści. Wojna odstraszyła zagranicznych gości

Sygnał Czytelniczki: władze Warszawy chcą eksmitować uciekinierów wojennych