Seria dewastacji figur Matki Boskiej we Francji. Przypadek czy zorganizowana akcja?
W położonej w południowo-wschodniej części Francji Sabaudii doszło do zniszczenia trzech figur Matki Boskiej.
Do pierwszego ataku doszło w miejscowości Jongieux, gdzie wandale oderwali głowę figurze Matki Boskiej znajdującej się obok kaplicy Saint Romain. Figurę ufundowali w roku 1995 miejscowi producenci wina.
Kolejnym celem antykatolickiego ataku była znajdująca się w tym samym figura Matki Boskiej z Lourdes stojącą na skrzyżowaniu obok cmentarza. Wandale rozbili ją na kawałki.
Trzeci atak miał miejsce w Chapelle-du-Mont du Chat - miejscowości położonej na wysokości 638 m n. p. m. Chuligani wyrwali metalową kratę chroniącą figurę Matki Boskiej z Lourdes w przydrożnej kapliczce Notre-Dame-du Bon Secours a następnie urwali jej głowę i położyli ją u stóp figury.
W chwili obecnej francuska policja nie jest w stanie powiedzieć, czy wszystkie te zajścia są ze sobą powiązane i kto za nie odpowiada. Śledztwa trwają.
Najnowsze
Władza wyłączyła węgierskie media publiczne. Członkowie SDP protestują
Zastraszania dziennikarzy ciąg dalszy? Podający się za policjantów pod domem Fedorskiej
Morze Azowskie świadkiem klęski Rosjan. Ukraińskie drony dziesiątkują im tankowce