Sankcje jak wirus. Logistyka sparaliżowana. Moskwa pod ścianą
Rosyjski minister transportu Witalij Sawieliew oświadczył w sobotę, że zachodnie sankcje praktycznie zniszczyły całą logistykę i spowodowały poważne problemy - poinformowała agencja Ukrinform powołując się na rosyjską agencję Interfax.
Według ministra władze liczą na rozwiązanie tego problemu za pomocą międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe, który m. in. łączy astrachańskie porty nad Wołgą, port Olja na kanale wołżańsko-kaspijskim i Machaczkała na Morzu Kaspijskim.
Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na pełną skalę przeciwko Ukrainie największy światowy przewoźnik kontenerowy Maersk zaprzestał operacji w Rosji. Podobnie przewoźnicy FEdEx i UPS zaprzestali dostarczać towary do Rosji.
Ponadto firmy przewozowe MSC, Hapag-Lloyd i Yang Ming zawiesiły wynajmowanie statków do przewozu swoich towarów do Rosji. Wcześniej UE, USA i Kanada zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla rosyjskich samolotów.
Polecamy Rozprawa ks. Olszewskiego
Wiadomości
Prezydent pominięty podczas uroczystości obchodów wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Minister mówi o skandalu
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Prezydent Nawrocki oceniony przez Polaków. Pół roku prezydentury w liczbach [SONDAŻ]
Mariusz Błaszczak ostro o reakcji władzy na obce obiekty w naszej przestrzeni powietrznej: "Żenujące"
Najnowsze