Samotna matka otrzymała dom z drukarki 3D w USA

Samotna matka z synem otrzymali dom wydrukowany w drukarce 3D. To jeden z pierwszych domów w Stanach Zjednoczonych.
Międzynarodowa organizacja pomocy Habitat for Humanity dała dom wydrukowany w drukarce matce i jej synowi. Wydrukowanie ścian budynku o powierzchni 111 mkw zajęło 12 godzin.
- Skróciło to standardowy czas trwania budowy – przekazała organizacja.
Dom posiada trzy sypialnie i dwie łazienki. Został wyposażony w drukarkę 3D, żeby właściciele mogli sobie sami drukować potrzebne części do domu.
Do budowy domu użyto betonu, który jest odporny na uszkodzenia spowodowane huraganami i tornadami.
Budowa domu
April Stringfield to samotna matka łącząca kilka prac, której nie było stać na kupno mieszkania. Zwróciła się do organizacji Habitat for Humanity. Zanim została zakwalifikowana do otrzymania własnego domu, przepracowała na rzecz organizacji 300 godzin. Budowa domu to wspólna praca wolontariuszy i przyszłych właścicieli domów, którzy zazwyczaj razem budują i odnawiają niedrogie domy.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
PiS domaga się od rządu Tuska zablokowania umowy z Mercosur. "Niemcy wpakują nas w zależność" [WIDEO]
TVP Info do likwidacji! Berkowicz: jakim prawem nadal ściągacie haracz z Polaków na ten chłam, którego nikt nie ogląda?!
Najnowsze

Córka Omeny Mensah wspomina zmarłego ojca. Jej słowa chwytają za serce

Kulisy rozejmu. Izrael i Iran wzajemnie się oskarżają, Trump apeluje o spokój

PiS domaga się od rządu Tuska zablokowania umowy z Mercosur. "Niemcy wpakują nas w zależność" [WIDEO]
