Samobójstwo czy morderstwo? Nagła śmierć szefa zbrojeń rakietowych

Jak podała agencja Reutera - zastępca szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-sing, który nadzorował zbrojenia rakietowe, został w sobotę znaleziony martwy w pokoju hotelowym.
Ciało Oujanga Li-singa znaleziono w sobotę rano w pokoju hotelowym na południu Tajwanu, gdzie przebywał w podróży służbowej. Władze starają się ustalić przyczynę zgonu – przekazała tajwańska agencja CNA.
Oujang był zastępcą szefa należącego do tajwańskiej armii Instytutu Nauki i Technologii Czung-Szan. Według CNA w ramach funkcji pełnionej od początku bieżącego roku nadzorował projekty związane z produkcją pocisków. „Instytut stara się obecnie zwiększyć produkcję pocisków ponad dwukrotnie do blisko 500 sztuk rocznie, podczas gdy Tajwan wzmacnia swoje zdolności bojowe w obliczu zagrożenia militarnego ze strony Chin” - podkreśla Reuters.
Wiadomość o śmierci Oujanga zbiegła się w czasie z nasileniem napięć w relacjach Tajwanu z Chinami w związku z niedawną wizytą na wyspie spikerki Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. W odwecie za tę wizytę Chiny, które uznają Tajwan za część swojego terytorium, od czwartku prowadzą bezprecedensowe manewry wojskowe na obszarach wód i przestrzeni powietrznej otaczających wyspę.
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości
Rachoń o działaniach wymiaru sprawiedliwości wokół CPAC Polska. "Nie złamią nas pisma prokuratorów zależnych od Tuska"
Poseł Jabłoński ostro o likwidacji zasady losowania sędziów przez ministra Żurka. Mamy do czynienia z "LEX GAWŁOWSKI"
Prezydent Nawrocki odniósł się do rozporządzenia Waldemara Żurka. "To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości"
AfD cieszy się coraz większym poparciem. Ugrupowanie zyskuje na rosnącym niezadowoleniu z rządów Merza
Najnowsze

Polacy zatrzymani na flotylli do Gazy odmówili deportacji. Sprawa trafi do sądu

To obywatele sfinansowali kampanię prezydencką Nawrockiego

Biały Dom ostro o rosyjskich prowokacjach na morzu. USA konsultują się z NATO
