Sakiewicz w Republice: Włosi się wściekli na Ursulę von der Leyen [wideo]

"Ten brutalny nacisk ze strony Unii Europejskiej i szefowej KE był zimnym prysznicem dla Włochów, ale także dla Europy", stwierdził w porannym programie Telewizji Republika red. nacz. Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. Włosi poszli do wyborów i prawie w połowie zagłosowali na tych, których UE chciała zwalczyć", dodał publicysta.
#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz:
— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 26, 2022
Szefowa #KE chciała szantażować Włochów, że pójdą sankcje. Brutalny nacisk szefowej #KE, pokazującej czym jest dzisiejsza Unia, był zimnym prysznicem dla Włochów i całej #EU. #włączprawdę #TVRepublika
"Włosi się wściekli, a zwłaszcza ci, którzy mają inne poglądy, niż te, co ma pani von der Leyen", powiedział w rozmowie z Iloną Januszewską gość audycji "Polska na dzień dobry".
Presja wywierana na Włochów ma podtekst fiskalny. Italia jest w znacznie gorszym położeniu niż Polska, mówił Tomasz Sakiewicz i gdyby UE zaczęła postępować w sposób radykalny, ograniczając np. dopływ środków, dla Brukseli mogłoby się to skończyć bardzo źle.
"Włosi mają gigantyczny dług spowodowany przez eurokratów. Gdyby im zakręcono kurek z unijnymi pieniędzmi, zakończyłoby się to poważnym kryzysem i buntem oraz podziałem Europy", ocenił szef Gazety Polskiej.
#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz:
— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 26, 2022
Sytuacja Włoch jest trudniejsza niż w Polsce, mają gigantyczny dług spowodowany przez eurokratów. Próba zakręcenia im pieniędzy mogłoby dopuścić do buntu w całej #EU. Szefowa #KE chciała przestraszyć Włochów. #włączprawdę #TVRepublika
- Widziałem dziś taki mem w internecie, który w sposób jasny i klarowny prezentuje to, co Włosi myślą o pani von der Leyen, skwitował Tomasz Sakiewicz.
Cała rozmowa w oknie poniżej. Gorąco polecamy!
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". 79. rocznica skazania na śmierć przez komunistyczny reżim Danuty Siedzikówny - „Inki"
Dominik Tarczyński, Janusz Kowalski, Piotr Masłowski i Mirona Hołda gośćmi "Politycznej Kawy" Tomasza Sakiewicza o godzinie 11.30
Najnowsze

Msza na zakończenie Jubileuszu Młodzieży. Przybyło około miliona pielgrzymów

Kolejne trzęsienie ziemi na Wyspach Kurylskich. Jest ostrzeżenie przed tsunami

Granice Polski nadal nieszczelne. Przedłużono kontrole na granicach Polski z Niemcami i Litwą

Ukraińskie drony poraziły rosyjskie zakłady zbrojeniowe i magazyny paliwa [WIDEO]

"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba". 79. rocznica skazania na śmierć przez komunistyczny reżim Danuty Siedzikówny - „Inki"

Papież Leon XIV zachęca młodych: nie zadawalajcie się czymś mniejszym
