Rozszerzenie sankcji na Białoruś. USA zwiększają nacisk na reżim Łukaszenki
Ministerstwo finansów USA zwiększyło sankcje na władze Białorusi. Objęto nimi m.in. jednostki OMON, KGB oraz Centralną Komisję Wyborczą.
Zwiększono sankcje na władze Białorusi. Objęto nimi m.in. jednostki OMON, KGB oraz Centralną Komisję Wyborczą.
Na listę Urzędu ds. Kontroli Zagranicznych Aktywów trafiły cztery podmioty oraz jedna osoba.
Chodzi o Centralną Komisję Wyborczą w Mińsku, specjalne jednostki policji OMON z siedzibą w białoruskiej stolicy, jednostkę KGB ALFA oraz wydział władz Mińska.
Podmioty te nie mają także możliwości prowadzenia interesów z obywatelami USA. Mają również zamrożone środki w amerykańskich instytucjach finansowych.
Od wyborów prezydenckich 9 sierpnia na Białorusi dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu ich wyników, a demonstracje są brutalnie tłumione przez siły reżimu.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju
News Republiki: Prezydent wspiera udział Polski w Radzie Pokoju, ale konieczna jest procedura konstytucyjna
Najnowsze
Prezydent Nawrocki będzie uczestnikiem spotkania w sprawie Rady Pokoju
Szokujące listy od nauczycieli. Fala włamań w e-dziennikach
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju