Rosyjskie okręty na Morzu Śródziemnym

- Trzy okręty wojenne z rosyjskiej Floty Północnej wpłynęły na Morze Śródziemne przez Cieśninę Gibraltarską – podał w poniedziałek Interfax. Jak wynika z oświadczenia, flota ma brać udział w ćwiczeniach morskich.
Jak twierdzi Interfax, na Morze Śródziemne wpłynęły: krążownik Marszałek Ustinow, fregata Admirał Kasatonow i niszczyciel Wiceadmirał Kułakow. Ich celem jest dołączenie do pozostałej części rosyjskiej floty, stacjonującej już na Morzu Czarnym i Pacyfiku.
Ministerstwo obrony Rosji, już 20 stycznia zapowiadało na styczeń i luty planowane manewry marynarki. W ćwiczeniach ma wziąć udział 140 okrętów oraz 10 tys. wojskowych „we wszystkich strefach odpowiedzialności rosyjskiej marynarki wojennej”.
W oświadczeniu wskazano również miejsce działań wojskowych. Mowa w nim o morzu Śródziemnym, Północnym i Ochockim, jak również o Pacyfiku i Atlantyku.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości

Ziemkiewicz: zabójstwo Kirka może mieć takie skutki dla Ameryki, jak zabójstwo Martina Luthera Kinga
Polska lewicowa aktywistka szydzi ze śmierci Charliego Kirka. „To wstyd i hańba” – komentują internauci
Potwierdziły się nasze ustalenia! W wyniku ataku rosyjskich dronów granicę Polski naruszyło 21 maszyn
Najnowsze

Jóźwiak: powinniśmy postawić na polskie systemy obronne, ale lobbyści mają inne zdanie

Polska lewicowa aktywistka szydzi ze śmierci Charliego Kirka. „To wstyd i hańba” – komentują internauci

Jacek Ozdoba w Republice: Polska musi być gotowa na rosyjski atak
