Rosjanie rozpoczęli kontrnatarcie w obwodzie kurskim!
Wojska rosyjskie rozpoczęły kontrnatarcie na siły ukraińskie, które opanowały część obwodu kurskiego w Rosji – poinformował w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Oświadczył, że dzieje się to zgodnie z ukraińskimi przewidywaniami w tym regionie.
„Rosjanie rozpoczęli kontrofensywę. Dzieje się to zgodnie z naszym ukraińskim planem” – oświadczył Zełenski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą w Kijowie.
Ukraińska ofensywa w graniczącym z Ukrainą obwodzie kurskim Rosji trwa od 6 sierpnia. Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski powiedział pod koniec sierpnia, że przejęły one kontrolę nad 1294 kilometrami kwadratowymi terytorium, gdzie znajduje się 100 miejscowości.
Źródło: PAP; X.com
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Przydacz punktuje postawę Tuska ws. odszkodowań: może jeszcze weźmie kredyt na procent w Deutsche Banku?
Prezydent ostro reaguje na słowa Tuska o reparacjach: "Odszkodowania należą się od Niemców"
Sprawa Nowaka z "dobrych" rękach! Zażalenie rozpatrzy sędzia z "Iustitii"