Rosja wniosła pod obrady RB ONZ projekt rezolucji ws. walki z terroryzmem

Jak poinformował stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin, jego kraj wniósł pod obrady Rady Bezpieczeństwa ONZ zmodyfikowany projekt rezolucji o koordynacji działań w walce z organizacjami terrorystycznymi, zwłaszcza z tzw. Państwem Islamskim.
Projekt został wniesiony w środę wieczorem.
Czurkin wyjaśnił, że projekt uwzględnia niektóre ustalenia niedawnego szczytu G20 w Turcji. – Większy akcent położono na walce z IS oraz na konieczności wspólnych działań – dodał.
Rosyjski dyplomata podkreślał, że w szczególności chodzi o działania „zmierzające do schwytania i ukarania tych, którzy dokonują ataków terrorystycznych”.
Projekt ma zawierać „precyzyjną koncepcję samoobrony”, a także przewiduje konieczność uzgodnienia podejmowanych działań z władzami państw, na terytorium których dokonywane są operacje wojskowe.
Jak poinformował Czurkin, Rosja konsultowała się z Francją. Prezydent Francois Hollande wezwał wcześniej Radę Bezpieczeństwa do uchwalenia rezolucji o wspólnej walce z terroryzmem.
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Oni wciąż nic nie mogą! Sikorski udaje, że sprawa reparacji jest "beznadziejna", a przy tym manipuluje
Michalina Manios potwierdza związek z byłym politykiem: „Nasza relacja opiera się na wspólnych wartościach”
Najnowsze

Niemcy przyznają: odpowiedzialność za zbrodnie nie ulega przedawnieniu

Bryłka i Balt w Republice o reparacjach i niemieckiej polityce historycznej

PILNE: wielki pożar w Bełżycach pod Lublinem – 120 strażaków walczy z żywiołem na wysypisku
