Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada
W Niemczech odnotowano w sobotę nowy rekord temperatury, wynoszący 41,5 st. C. Na autostradzie A2 pod Berlinem w dwóch miejscach pękł beton, co wymusiło zamknięcie trasy i przekierowanie samochodów na objazdy. Deutsche Bahn i inni przewoźnicy kolejowi odradzają podróże i odwołały część połączeń.
Fala upałów
Rekordowo wysoką temperaturę odnotowano w stacji pomiarowej w Drewitz w Saksonii-Anhalcie w sobotę ok. godz. 16.30. Poprzedni rekord - 41,3 st. C. - padł dzień wcześniej w Saarbruecken na południowym zachodzie kraju.
Przechodząca przez Europę fala upałów przechodzi z Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch do środkowej i wschodniej części kontynentu - zaznaczyła AP.
W sobotę rekordową temperaturę 40,4 st. C. odnotowano również w Czechach. W poprzednich dniach rekordy temperatury padały m.in. we Francji i Wielkiej Brytanii.
Niemiecka służba meteorologiczna (DWD) ostrzegła, że fala upałów osiągnie w weekend apogeum i będzie dotkliwie odczuwalna w całym kraju. Dodano, że obok wysokich temperatur mogą wystąpić też burze.
Źródło: Republika, X, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X