Przejdź do treści
11:17 Polska: WSA oddalił skargi organizacji ekologicznych ws. decyzji środowiskowej GDOŚ dot. budowy terminalu kontenerowego w Świnoujściu
10:39 Łódzkie: Policja przejęła nielegalny tytoń i sprzęt do jego przetwarzania
10:15 Mazowieckie: Mężczyzna został postrzelony w centrum Ciechanowa, sprawca uciekł
09:30 Ukraina: Rozpoczęły się poszukiwania szczątków polskich żołnierzy w Zboiskach we Lwowie
09:13 USA: Około 3,2 tys. pracowników Boeinga rozpoczęło strajk na tle płacowym
08:11 Zachodniopomorskie: Policja zlikwidowała profesjonalną plantację marihuany w gminie Sławno
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Rada Europejska dziękuje Polsce za inicjatywę ws. Białorusi: bez Polski UE byłaby spóźniona z reakcją

Źródło: Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

–Cała Rada Europejska dziękowała Polsce i krajom bałtyckim za inicjatywę. Bez Polski UE byłaby spóźniona z reakcją, a sama reakcja na poziomie ministerstw spraw zagranicznych byłaby nieproporcjonalna do rangi problemu - przekazał PAP jeden z polskich dyplomatów.

Wśród państw dziękujących Polsce za inicjatywę zorganizowania szczytu o Białorusi były m.in. Niemcy. Podziękowania skierowano także do państw bałtyckich.

Do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w tej sprawie wezwał jeszcze w zeszłym tygodniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów na Białorusi, premier Mateusz Morawiecki.

Z relacji jaką przekazało PAP jedno ze źródeł wynika, że w swoim wystąpieniu na posiedzeniu nawiązali do tego m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Hiszpanii Pedro Sanchez, premier Irlandii Micheal Martin, premier Grecji Kyriakos Mitsotakis oraz szefowie rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej.

– Cała Rada Europejska dziękowała Polsce i krajom bałtyckim za inicjatywę. Bez Polski UE byłaby spóźniona z reakcją, a sama reakcja na poziomie ministerstw spraw zagranicznych byłaby nieproporcjonalna do rangi problemu - przekazał PAP jeden z polskich dyplomatów.

Szefowie państw i rządów krajów członkowskich zgodzili się na szczycie, że wybory na Białorusi nie były ani wolne, ani uczciwe, dlatego UE nie uznaje ich wyników. "27" wezwała do zaprzestania przemocy i zwróciła się o dialog, który miałby dorowadzić do wyjścia z kryzysu. Unia poparła inicjatywę Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ws. mediacji między rządem Białorusi i opozycją.

PAP

Wiadomości

Postrzelono mężczyznę w centrum Ciechanowa. Wiemy więcej!

Człowiek, który zna Roztocze jak własną kieszeń [wideo]

HIT! Szczerba zdradził plan koalicji? Chodzi o Karola Nawrockiego!

Pracownicy Boeinga rozpoczęli strajk. Jakie mają postulaty?

Olga Semeniuk-Patkowska: zmiana nazwisk w rządzie nie zmieni nic

W środę zaprzysiężenie Karola Nawrockiego. Nie będzie na nim Zbigniewa Ziobro

Tour de France kobiet: Znamy zwyciężczynię! Polki w czołówce

Nisztor w Radiu Republika: Gawłowski wierzył do końca w doktrynę Neumanna

Z USA płyną dobre informacje odnośnie cen ropy

Karol Nawrocki a koalicja 13 grudnia. Żurek już snuje wizje o przyszłości!

Przełom w niemieckiej piłce. Bundesliga wprowadza nowe technologie!

Nierówna walka strażaków z ponad 100 pożarami lasów i łąk

Rosyjska gospodarka na krawędzi? Grochmalski demaskuje propagandę Kremla

Zgasła gwiazda lat 80. – nie żyje Loni Anderson

Polska koszykówka budzi się przed EuroBasketem – Islandia pokonana

Najnowsze

Postrzelono mężczyznę w centrum Ciechanowa. Wiemy więcej!

Olga Semeniuk-Patkowska

Olga Semeniuk-Patkowska: zmiana nazwisk w rządzie nie zmieni nic

W środę zaprzysiężenie Karola Nawrockiego. Nie będzie na nim Zbigniewa Ziobro

Tour de France kobiet: Znamy zwyciężczynię! Polki w czołówce

Piotr Nisztor w Radiu Republika

Nisztor w Radiu Republika: Gawłowski wierzył do końca w doktrynę Neumanna

Człowiek, który zna Roztocze jak własną kieszeń [wideo]

HIT! Szczerba zdradził plan koalicji? Chodzi o Karola Nawrockiego!

Pracownicy Boeinga rozpoczęli strajk. Jakie mają postulaty?