Przejdź do treści
09:29 Sondaż dla Radia ZET: Polacy podzieleni w ocenie skuteczności premiera Donalda Tuska
09:09 Rosja: Pożar w magazynie ropy po ukraińskim ataku. Władze powiadomiły o 235 zniszczonych dronach
07:25 Pomorskie: Naukowcy sprawdzą kondycję łososi w Bałtyku
07:11 Mazowieckie: Od 15 grudnia będą wyły syreny alarmowe, to ćwiczenia Syrena-25
06:29 USA: Znaczna część kraju znalazła się pod wpływem arktycznego powietrza
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Putin: Nowe sankcje zaszkodzą interesom państwa i narodu amerykańskiego

Źródło: FLICKR/BORMAN818/CC BY 2.0; TWITTER@EUROMAIDANPR

Władimir Putin skrytykował nowe sankcje USA wobec jego kraju. - Zaszkodzą one nie tylko naszym relacjom, ale także interesom państwa i narodu amerykańskiego - powiedział prezydent Rosji, dodając, że wśród pierwszych ofiar restrykcji będą amerykańskie firmy z sektora energetycznego.

Rosyjski prezydent, który przebywa z wizytą w Brazylii, powiedział w środę czasu lokalnego, że jeszcze w pełni nie zapoznał się z nowymi restrykcjami USA wobec Rosji, ale jest przekonany, że sprawią one, że stosunki amerykańsko-rosyjskie znajdą się w "martwym punkcie".

Putin zapewnił, że "w żywotnym interesie" Rosji leży zakończenie konfliktu na Ukrainie. Wezwał inne kraje, by zachęcały Ukrainę do negocjacji, a nie popychały ją do bratobójczych walk.

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabakow określił nowe sankcje USA wobec Moskwy jako "skandaliczne" i "całkowicie nie do przyjęcia". Zapowiedział, że Rosja odpowie na te restrykcje.

W reakcji na rolę Rosji w konflikcie na Ukrainie USA zaostrzyły w środę sankcje ekonomiczne wobec Moskwy, obejmujące koncern Rosnieft i własny bank Gazpromu, jak też inne duże banki oraz firmy energetyczne i zbrojeniowe. W tym samym czasie przywódcy Unii Europejskiej zdecydowali na szczycie w Brukseli o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie.

 

Wiceszef MSZ Rosji: Nowe sankcje USA skomplikują relacje

 

Nowe sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na rosyjskie firmy i banki jeszcze bardziej skomplikują relacje rosyjsko-amerykańskie - powiedział agencji Interfax wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow.

 

Zapowiedział, że w odpowiedzi Moskwa planuje podjęcie kroków, które będą - jak to ujął - "bolesne" dla Waszyngtonu.

 

Wicepremier Rosji: Sankcje USA na firmy zbrojeniowe są bezprawne

Nowe sankcje gospodarcze nałożone w środę przez Stany Zjednoczone na największe rosyjskie firmy zbrojeniowe są bezprawne i wprowadzają nieuczciwą konkurencję - ocenił wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin.

 

pap

Wiadomości

Dzisiejsze msze dedykowane dzieciom i ich rodzicom. Jezuici zapraszają

W ostatnim roku Wielką Brytanię opuściło ok. 25 tys. Polaków

Czy dziś zrobimy zakupy? Wiemy też, w które niedziele pójdziemy do sklepów w 2026 roku

Jaka będzie pogoda 14 i 15 grudnia?

Co najmniej dwie ofiary strzelaniny na kampusie w USA!

Polacy o szybkim zakończeniu wojny na Ukrainie. Jesteśmy jednomyślni

Alarm w Pentagonie: Druzgocący utajniony raport

Pociągi Intercity nie pojawią się już na torach niektórych miejscowości

Z czego Tusk jest najbardziej dumny na dwulecie swojego rządu?

Deportowany wrócił do UK i kpi na SM. Granice to drzwi obrotowe

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Najnowsze

Dzisiejsze msze dedykowane dzieciom i ich rodzicom. Jezuici zapraszają

Co najmniej dwie ofiary strzelaniny na kampusie w USA!

Polacy o szybkim zakończeniu wojny na Ukrainie. Jesteśmy jednomyślni

samolot na lotniskowcu USS Gerald Ford

Alarm w Pentagonie: Druzgocący utajniony raport

Pociągi Intercity nie pojawią się już na torach niektórych miejscowości

W ostatnim roku Wielką Brytanię opuściło ok. 25 tys. Polaków

Czy dziś zrobimy zakupy? Wiemy też, w które niedziele pójdziemy do sklepów w 2026 roku

Jaka będzie pogoda 14 i 15 grudnia?