Przejdź do treści
09:56 Policjanci z Ciechanowa odnaleźli 15-letnią Liliannę z Opinogóry Dolnej (Mazowieckie), która zaginęła w piątek i od tego czasu była poszukiwana. Okazało się, że dziewczynka przebywała u znajomych. Cała i zdrowa trafiła już pod opiekę
09:37 IMGW: ostrzeżenie I stopnia przed burzami dla całego kraju z wyjątkiem części woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego; burzom będzie towarzyszył grad i trąby powietrzne
08:11 Wielka Brytania: 1 czerwca wszedł w życie zakaz kupowania i sprzedawania jednorazowych e-papierosów
07:24 Szwecja zaostrza kontrole zagranicznych statków, aby przeciwdziałać rosyjskiej flocie cieni
Republika Wieczór Wyborczy Republiki: Polacy wybierają, my komentujemy! Startujemy w niedzielę od godziny 19:50.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Przegląd WHO oraz liczba zakażeń nowym wariantem koronowirusa Omikron

Źródło: Fot. PAP/EPA/MARTIAL TREZZINI

Liczba infekcji koronawirusem na świecie w ciągu ostatniego tygodnia zwiększyła się o 11 proc. w porównaniu z poprzednim takim okresem - poinformowała w środę Światowa Organizacja Zdrowia WHO.

Z przedstawionych danych WHO wynika, że w okresie 20-26 grudnia liczba odnotowanych nowych przypadków SARS-CoV-2 na świecie wyniosła prawie 5 mln. Europa odpowiadała za ponad połowę wszystkich nowych infekcji.  Ponad 2,8 mln, jednak największy wzrost w liczbie zakażeń zarejestrowano w obu Ameryce Północnej i Ameryce Południowej - pisze agencja AP.

W cotygodniowym przeglądzie WHO przekazała również, że „ogólne ryzyko jakie niesie za sobą nowy wariant koronawirusa Omikron, jest wciąż bardzo wysokie”.

Podkreślono, że Omikron w niektórych państwach już stał się wariantem dominującym, np. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) informowały, że we wtorek w USA Omikron odpowiadał za 58,6 proc. wszystkich zakażeń w tym kraju.

Na środowej konferencji WHO odnotowano także spadek globalnej liczby zgonów związanych z Covid-19. 

PAP

Wiadomości

"Członkowie komisji mogą zapisywać numery zaświadczeń". Szef KBW zdementował "wytyczne" szefowej komisji z Gdańska

Pożar w szpitalu w Hamburgu. Są ofiary śmiertelne

Pierwsza konferencja PKW: nie odnotowano żadnych incydentów wyborczych

Jest reakcja na działanie rosyjskiej floty cieni. Szwecja zaostrza kontrole

Londyn kończy z jednorazowymi e-papierosami. Wiemy, jak zareagowali ich użytkownicy

Musk zakończył współpracę w administracji Trumpa, przyjaźń trwa

Maja Klajda z sukcesem na Miss World 2025! Polka została II Vice Miss i najpiękniejszą Europejką!

Leon XIV pozdrowi dziś uczestników Giro d’Italia

Lewandowska chwali się sukcesem Klary. „Dumna” – napisała przy wspólnym zdjęciu

UE wprowadza aplikację do weryfikacji wieku online bez ujawniania danych osobowych

Kuriozalna wystawa w Instytucie Polskim w Berlinie

Polacy ruszyli do urn. O 7.00 zaczęło się głosowanie

Polonia oddała głos: Koniec głosowania w Ameryce Płd. i Pn.

USA planuje drastyczne sankcje wobec Rosji. Dwa decydujące tygodnie

Putin wzywa do ograniczenia usług zachodnich firm technologicznych w Rosji

Najnowsze

"Członkowie komisji mogą zapisywać numery zaświadczeń". Szef KBW zdementował "wytyczne" szefowej komisji z Gdańska

Londyn kończy z jednorazowymi e-papierosami. Wiemy, jak zareagowali ich użytkownicy

Musk zakończył współpracę w administracji Trumpa, przyjaźń trwa

Maja Klajda z sukcesem na Miss World 2025! Polka została II Vice Miss i najpiękniejszą Europejką!

Leon XIV pozdrowi dziś uczestników Giro d’Italia

Pożar w szpitalu w Hamburgu. Są ofiary śmiertelne

Pierwsza konferencja PKW: nie odnotowano żadnych incydentów wyborczych

Jest reakcja na działanie rosyjskiej floty cieni. Szwecja zaostrza kontrole