Przechwycono na lotnisku bardzo nietypowy przemyt
Wart nawet pół miliona dolarów przemyt narybku węgorzy zatrzymali celnicy na międzynarodowym lotnisku Pearsona w Toronto w Kanadzie – podały kanadyjskie media.
Bardzo młode węgorze, o długości nieprzekraczającej dziesięciu centymetrów i wadze zaledwie kilku gram każdy, są eksportowane z Kanady do Azji, gdzie hoduje się je do osiągnięcia dorosłości i sprzedaje m.in. do restauracji serwujących sushi.
Dlatego przemyt narybku węgorzy jest tak lukratywny. Zatrzymany w Toronto transport zaledwie 109 kilogramów małych ryb tego gatunku jest wart nawet do pół miliona dolarów kanadyjskich.
Tylko w tym roku zatrzymano w Kanadzie 149 osób zajmujących się kradzieżą i nielegalnym handlem narybkiem węgorza. Jak podawała agencja The Canadian Press, kanadyjskie ministerstwo rybołówstwa zaczęło sprawniej walczyć z kłusownictwem w Nowej Szkocji i Nowym Brunszwiku, gdzie występują węgorze.
Polecamy Bogucki miażdży Giertycha
Wiadomości
Najnowsze
Prezes TK zwraca się do prezydenta. Ostra reakcja na działania prokuratury Żurka
Hanna Lis okradziona w domu! Rodzinne pamiątki sprzedane do lombardu
Sukces naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chodzi o komórki rakowe