Przejdź do treści
Republika O godz. 17:30 gościem programu "Ewa Bugała Wszystko Jasne" będzie Przemysław Wipler, poseł Konfederacji
12:42 Wrocław: Po wypadku zablokowana autostrada A4 w stronę Zgorzelca
12:19 Zakopianka: W nocy z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich na popularnej zakopiance będzie czasowo zamykany lub ruch będzie zwężany do jednego pasa w ramach prac serwisowych
11:45 Maroko: Już 37 ofiar śmiertelnych powodzi na zachodzie kraju
11:19 Badanie: niemal 70 proc. Polaków planuje ograniczyć wydatki świąteczne
11:07 Śląskie: Rozpoczął się proces ws. zabójstwa księdza z Kłobucka
10:59 Tatry: Po upadku na Kozim Wierchu turystka straciła przytomność. Skomplikowana akcja ratownicza
10:07 Wielkopolskie: Zarzuty dla prokuratora, który spowodował kolizję prowadząc po pijanemu
10:01 Francja: Luwr nie został otwarty o zwykłej porze, wkrótce decyzja w sprawie strajku
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Za protestowanie przeciw Tesli i Muskowi 200 USD? Jest strona

Źródło: Tesla - x.com/screenshots

Kontrowersje narastają wokół protestów wymierzonych w Elona Muska, obecnie szefa Departamentu Efektywności Rządowej, oraz jego firmę Tesla. Publicysta Stephen Green zwraca uwagę na niepokojące powiązania pomiędzy tymi protestami a lewicową organizacją Indivisible Project.

Green ujawnia, że Indivisible Project oferuje zwrot kosztów uczestnictwa w protestach przeciwko Muskowi, w kwocie 200 dolarów. Informacja ta początkowo pojawiła się na stronie organizacji, ale została po cichu usunięta po tym, jak sprawa zyskała rozgłos w mediach społecznościowych. Formularz zgłoszeniowy wciąż jednak pozostaje dostępny online. 

Publicysta sugeruje, że osoby zaangażowane w protesty korzystają z grup internetowych, gdzie udostępniane są bezpośrednie linki do formularzy zwrotu kosztów.

Indivisible Project to projekt organizacji Indivisible Civics, założonej przez małżeństwo Leah Greenberg i Ezrę Levina. Indivisible Civics otrzymało ponad 5 milionów dolarów finansowania, z czego znaczną część przeznaczono na wynagrodzenia i świadczenia.

Co ciekawe, strona Indivisible.org jest wspólną platformą Indivisible Project i Indivisible Action – formalnie oddzielnych podmiotów. Indivisible Project jest zarejestrowane jako organizacja 501(c)(4), a Indivisible Action jako Hybrydowy Komitet Działań Politycznych. Taki podział prawny ma na celu odseparowanie organizacji macierzystej od potencjalnych konsekwencji działań finansowanych przez Indivisible Project.

Źródła finansowania Indivisible Project pozostają niejasne. American Prospect cytuje Petera Dreiera, który twierdzi, że celem Indivisible jest "uratowanie amerykańskiej demokracji" i dążenie do "humanitarnej Ameryki bardziej zbliżonej do socjaldemokracji niż korporacyjnej plutokracji".

Green podsumowuje, że finansowanie protestów przez organizację z niejasnych źródeł ma na celu podważanie woli narodu wyrażonej w ostatnich wyborach. 

Źródło: Republika/X

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

DOŚĆ tej walki o fotel! Sasin OSTRO do Morawieckiego! ‘Czy on musi być premierem?'

Tusk zaczął tydzień od... wpisu atakującego prezydenta Nawrockiego

Mental Tuska: tylko Bruksela, Berlin i Paryż! Polska się nie liczy?

Żurek znów czegoś szukał w KRS. Wyprostowała go Pawełczyk-Woicka

Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Przez Tuska Polacy tracą zaufanie do służb! Groźne konsekwencje dla państwa

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Tomasz Sakiewicz z ostrymi pytaniami do Tuska! "Może zwoła pan tajne posiedzenie Sejmu"

Echo publikacji "Wyborczej". Dobrzyński wystawił się na ostrzał internautów!

Fani oburzeni wynikiem Eurowizji Junior: „To niesprawiedliwe!” – mówi nauczycielka śpiewu

Po 10 latach ukrywania się zatrzymano podejrzanego o zabójstwo w Mosinie!

NIL reaguje na tekst "Wyborczej". Wzywa do wszczęcia postępowania [KOMUNIKAT]

Świąteczna magia w kuchni: ryba po grecku w nowej odsłonie

Czuchnowski uderzył w prof. Cenckiewicza. Szefernaker z ostrą krytyką

Najnowsze

DOŚĆ tej walki o fotel! Sasin OSTRO do Morawieckiego! ‘Czy on musi być premierem?'

Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Przez Tuska Polacy tracą zaufanie do służb! Groźne konsekwencje dla państwa

Tusk zaczął tydzień od... wpisu atakującego prezydenta Nawrockiego

Mental Tuska: tylko Bruksela, Berlin i Paryż! Polska się nie liczy?

Żurek znów czegoś szukał w KRS. Wyprostowała go Pawełczyk-Woicka