Donald Trump i Melania Trump na pokładzie Air Force One
Prezydent-elekt Donald Trump udał się w sobotę do Waszyngtonu, korzystając z samolotu wojskowego udostępnionego przez prezydenta USA Joe Bidena.
Na tę okazję zrezygnował ze swojego granatowo-karmazynowego "Trump Force One", którym często lata, na rzecz rządowego samolotu wysłanego z Florydy przez Bidena.
Oba samoloty stały na płycie lotniska Palm Beach International Airport. Syn Trumpa, Eric, i jego żona Lara weszli na pokład prywatnego samolotu.
Donald Trump, po ogłoszeniu wyników wyborów, ma udać się bezpośrednio do swojego klubu golfowego w Sterling w Wirginii, na obrzeżach Waszyngtonu. Tam około 500 gości weźmie udział w pokazie fajerwerków i występach muzycznych.
78-letni Trump planuje zorganizować wiec z udziałem zwolenników w Capital One Arena w centrum Waszyngtonu w niedzielę, w przeddzień swojej inauguracji, a także wydarzenie poinauguracyjne w poniedziałek po południu.
Z powodu prognozowanych silnych mrozów na poniedziałek, Trump podjął decyzję o przeniesieniu ceremonii inauguracyjnych z zachodniej strony Kapitolu do Rotundy wewnątrz budynku. Również parada na Pennsylvania Avenue została przeniesiona do Capital One Arena.
Zaprzysiężenie Trumpa odbędzie się o godzinie 12:00 czasu lokalnego, a następnie wygłosi on przemówienie inauguracyjne, które zazwyczaj wyznacza ton prezydentury na nadchodzące cztery lata. Przemówienie zostanie wygłoszone z Rotundy wewnątrz Kapitolu.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Wygrana Domu Wolnego Słowa! Co oznacza decyzja dla programu „Jedziemy”?
Ruscy agenci wjeżdżają jak do hipermarketu?! Prezydent odcięty od informacji! Gdzie są służby?!
Niemiecka prasa bezlitosna dla Merza: "Będzie musiał się martwić o poparcie"