Prezydent RP i Pierwsza Dama oddali hołd królowej Elżbiecie II [wideo]
Przebywający w Londynie prezydent RP Andrzej Duda wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II. Wcześniej polski prezydent oddał jej hołd wraz z małżonką w Westminster Hall, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem byłej monarchini.
Po południu Andrzej Duda spotkał się na Downing Street z nową brytyjską premier Liz Truss. Był on jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji pogrzebu odbyli krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu. Pozostali to premierzy Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Kanady.
"Większość rozmowy zajęły kwestie bezpieczeństwa i przyszłej współpracy polsko - brytyjskiej w obliczu konfliktu ukraińskiego. "Obie strony są zdeterminowane do pomocy Ukrainie i odepchnięcia rosyjskiego zagrożenia", powiedział po spotkaniu szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Rozmawiano także o kalendarzu wizyt i o zacieśnieniu współpracy polsko-brytyjskiej, również w dziedzinie surowcowej i gospodarczej. "Polska ocenia współpracę z Wielką Brytanią bardzo wysoko i uważa ją za jednego dwóch z kluczowych zachodnich sojuszników w obliczu rosyjskiej agresji", dodał prezydencki minister.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Morawiecki o działaniach koalicji 13 grudnia wobec opozycji. "Donaldowi została tylko prokuratura, żałosne"
83. rocznica powołania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Wyjątkowa organizacja uratowała tysiące osób przed zagładą
Prokuratura odmawia śledztwa ws. ingerencji w wybory. Tego samego dnia spotkanie Żurka z aktywistami!
Najnowsze
Wystartowała 13. edycja akcji „Paczuszka dla maluszka”
Ponura Barbórka. Rząd dobija polskie górnictwo! Górnicy mówią wprost: mają to na sumieniu
83. rocznica powołania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Wyjątkowa organizacja uratowała tysiące osób przed zagładą